Ogłoszenia duszpasterskie VIII niedzieli Zwykłej – 03 marca 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie VIII niedzieli Zwykłej – 03 marca 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie VIII Niedzieli Zwykłej (03 marca  2019 r.)

  1. Sprzątanie kościoła: Żuchowska Danuta, Janaszek Małgorzata, Janaszek Sabina, Wrona Marek, Pędzik Mirosław, z ofiarą dołączyła Jamróz Genowefa.
  2. Ofiary na kościół: Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone w miesiącu lutym na remont i upiększanie kościoła. Paweł Wałdon – 100 zł na kwiaty.
  3. Rozmawiałem wstępnie na temat zmiany pokrycia dachu. Jeśli Pan Bóg nam pobłogosławi to rozpoczęlibyśmy prace przy zmianie pokrycia w czerwcu. Została zamówiona blacha na starą część. Zamówiłem również drzwi na chór, do schowka pod schodami oraz do konfesjonału. Powinny być zamontowane za jakieś dwa-trzy tygodnie.
  4. W środę rozpoczyna się Wielki Post. W tym dniu Msze św. o godz. 7.00 oraz o 18.00 z obrzędem posypania głów popiołem. Wielki Post jest czasem refleksji nad życiem. Pytamy się samych siebie uczestnicząc w nabożeństwach wielkopostnych – drodze krzyżowej i gorzkich żalach – jak bardzo pragnę Boga w moim życiu i jak głęboko Jego miłość przenika moje życie. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.30, Gorzkie Żale w niedzielę o 16.00. W czasie Wielkiego Postu rekolekcje poprowadzi nam ks. Paweł Samiczak. Odbędą się 22-24 marca. Rekolekcjonista prosił by w ostatni dzień rekolekcji podzielić się następująco: na mszę św. o godz. 8.00 mają przyjść same panie, na 11.00 sami panowie – będą nauki stanowe. Na 16.00 dzieci z rodzicami, a po Mszy spotkanie z kandydatami do bierzmowania i młodzieżą.
  5. W piątek zapraszam na spotkanie dzieci z Róży Różańcowej Dzieci Fatimskich. Będzie zmiana tajemnic. Jeśli by jakieś dziecko chciało dołączyć to gorąco zachęcam. Różą będzie opiekowała się Ewelina Zawadzka.
  6. W niedziele po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania.
  7. Prasa katolicka „Niedziela” do odebrania w zakrystii.