Ogłoszenia duszpasterskie VI Niedzieli Zwykłej 17 lutego 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie VI Niedzieli Zwykłej 17 lutego 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie VI Niedzieli Zwykłej (17 lutego  2019 r.)

 1. Sprzątanie kościoła: Anna Zając, Anna Posłowska, Robert Posłowski, Małgorzata Golmento, Teresa Bobrzka, z ofiarą dołączyła Maria Bobrska.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.
 3. Z informacji uzyskanej od firmy, która zajmuje się naszym wnioskiem o dofinansowanie na tzw. termomodernizację wszystkie dokumenty przeszły pomyślną weryfikację i jeśli nic nie stanie na przeszkodzie to do końca lutego zostaną ponownie złożone w Funduszu Ochrony Środowiska, a w marcu ma być podpisanie umowy i wypłata środków finansowych.
 4. Zostały zamówione okna do starej części – 4 duże i 8 do kopuły. Z rozmów, które prowadziłem uzyskałem informacje, że niestety prawdopodobnie nie uda się wymienić okien w prezbiterium, by zachować witraże. Firma „Effector” dysponuje specjalistami od wymiany różnych okien, ale nie gwarantuje wymiany bez ewentualnego uszkodzenia.
 5. W przyszłym tygodniu powinny być już zamontowane ekrany do wyświetlania pieśni. Firma robi nowe uchwyty i prace nad nimi się przedłużyły.
 6. Wraz z grupą naszych parafian odbyliśmy pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Dziękuję wszystkim uczestnikom za postawę wiary i modlitwy w czasie trwania pielgrzymki. Wszystkim pielgrzymom dziękuje za dar dla parafii w postaci kielicha, ampułek i pateny. Są to naczynia szklane wykonane ręcznie, z najstarszego szkła jakie ludzkość produkuje.
 7. W poniedziałek po Mszy św. spotkanie z ministrantami
 8. W środę zapraszam mieszkańców Górki na spotkanie po Mszy św. w celu wybrania radnego/ej do Rady Parafialnej. Elżbieta Bocheńska ze względów osobistych zrezygnowała z pełnienia tej funkcji. W imieniu własnym i was wszystkich dziękuję Eli za gorliwą pracę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
 9. W piątek Msza św. o uzdrowienie i uwolnienie w parafii św. Jadwigi o godz. 19.00.
 10. W najbliższą niedzielę radni przejdą za comiesięczną zbiórką na remont i upiększanie kościoła.
 11. Prasa katolicka „Niedziela” oraz „Miłujcie się” do odebrania w zakrystii.