Ogłoszenia duszpasterskie VI Niedzieli Zwykłej (13 lutego 2022 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Justyna Głogowska, Agnieszka Kubicka, Sylwia Szewczyk, Ewa Salwa. Z ofiarą dołączyła Zofia Socha.
  3. Do naszej parafii zawitał obraz Cudownego Medalika. Jest to święto Apostolatu Maryjnego. Obraz będzie do soboty 19 lutego. Apostolat Maryjny zaprasza na wspólną modlitwę: w poniedziałek i środę na wspólny różaniec; w piątek na modlitwę litanią do cudownego medalika i modlitwę zawierzenia siebie Maryi. W sobotę Apostolat na porannej mszy pożegna obraz, który powędruje do parafii na Słowiku. W imieniu Apostolatu serdecznie zapraszam do tej wspólnoty, która w każdą pierwszą sobotę miesiąca ma spotkania formacyjne. Angażujmy się we wspólnoty, które dają nam możliwość chrześcijańskiej formacji.
  4. W ubiegłą niedzielę po spotkaniu Zespołu Synodalnego odbyło się też spotkanie Rady Parafialnej. Poruszyliśmy sprawę dalszych prac i sposobu ich finansowania. Zakres prac w bieżącym roku będzie następujący: dokończenie prac z ubiegłego roku jakim było położenie kostki do bramy głównej przy kościele, uporządkowanie terenu przy budynku gospodarczym, położenie kostki na drodze pożarowej przy parkingu. Ponadto rozmawialiśmy na temat dachu na plebani, gdyż są przecieki i woda zalewa więźbę dachową. W jednym z pokoi spadł tynk z sufitu. Mam się zorientować jaki byłby koszt pracy i jak to sensownie zrobić. Ponadto rozmawialiśmy na temat wnętrza kościoła. W środku mamy do zrobienia ławki, umeblowanie prezbiterium, do wykonania są cztery witraże oraz opaska drewniana na balkonie chóru. Jeśli zamówimy ławki do starej i nowej części to czas ich wykonania to ponad rok. Trzeba już teraz się rozglądać za wykonawcą. Jeśli chodzi o witraże to jak wcześniej wspomniałem jesteśmy zablokowani dotacją, by nie wykonywać żadnych prac przy oknach. Rada zasugerowała, by pisemnie zwrócić się do funduszu czy jest ewentualna możliwość wykonania wcześniej witraży. Na witraże czeka się prawie rok. Firma, która wykonywała nam witraże do nowej części jest gotowa do podjęcia prac; najpierw zrobi projekt witraży. Rada zadecydowała o zmniejszeniu składki. W tym roku składka będzie co dwa miesiące w wysokości 50 zł, czyli schodzimy z 70 zł na 50 zł. Powinno nam to pozwolić na pokrycie bieżących wydatków związanych z zaplanowanymi pracami. Będziemy robić troszkę mniej w każdym roku, ale systematycznie do przodu. Jeśli będzie brakowało funduszy to was poinformuje. Na obecną chwilę mamy powypłacane wszystkie zaległości.
  5. Od poniedziałku rozpoczną się prace przy bramie wjazdowej na plebanię.
  6. W poniedziałek o godz. 13.00 pogrzeb zmarłego Tadeusza Posłowskiego.
  7. W środę po Mszy św. spotkanie z kandydatami do bierzmowania grupa św. Izydora.
  8. W piątek Msza św. z modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie o godz. 19.00.
  9. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – święto św. Cyryla i Metodego patronów Europy.
  10. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.
  11. Prasa katolicka – „Niedziela” do odebrania w zakrystii. W bieżącym numerze „Niedzieli” artykuł o wizycie ks. bpa w naszej parafii i poświęceniu witraży.