Ogłoszenia Duszpasterskie VI Niedzieli Zwykłej (11 lutego 2024 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Zofia Błaszczyk, Barbara Błaszczyk, Magdalena Łojowska, Krzysztof Błaszczyk, Lidia Papież. Z ofiarą dołączyła Cecylia Zawadzka. Kolo Koronkowe proszę o przygotowanie dekoracji wielkopostnej a kolejkę sprzątającą o pomoc.
  3. W wieku 57 lat zmarł ks. dr Wojciech Wąsik, który przez wiele lat posługiwał w naszej parafii. Pogrzeb będzie w poniedziałek w katedrze o godz. 13.00. Bardzo proszę – jeśli ktoś może jechać na pogrzeb – to zachęcam. Ks. Wojciech był zawsze życzliwy i mile wspominał naszą parafię. Niestety pandemia go wystraszyła i przestał przyjeżdżać. Ale przez obecność na pogrzebie wyraźmy mu nasze podziękowanie za jego kapłańską posługę.
  4. Została odmalowana i przemalowana kopuła. Od pierwszego pierścienia tam, gdzie są okna zlikwidowano pleśń i położono na nowo farby. Sama kopuła została spryskana środkami grzybobójczymi i przemalowana w kolorze nieba z gwiazdami. Koszt – 9 tysięcy złotych.
  5. Dziś o godz. 12.00 Msza św. dla rodzin z małymi dziećmi.
  6. W środę rozpoczyna się Wielki Post. W Środę Popielcową na każdej Mszy św. posypanie głów popiołem na znak pokuty i nawrócenia. W tym dniu Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły co do ilości i jakości. W tym dniu będzie Jerycho Różańcowe. Grafik leży przy gazetniku. Modląc się Drogą Krzyżową, jak również Gorzkimi Żalami możemy będąc w stanie łaski uświęcającej uzyskać odpust, czyli darowanie kary czyśćca. Ks. bp zwraca się by w tym dniu ofiara na tacę była przeznaczona na pomoc humanitarną dla ludności ze Strefy Gazy i na Ukrainie jako wielkopostna jałmużna.
  7. W piątek Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie o godz. 19.00. W Wielkim Poście w każdy piątek Droga Krzyżowa będzie o godz. 18.30 a po niej Msza św. o godz. 19.00. Przesunięcie ze względu na to, że niektórzy pracują a chcieliby być na Drodze Krzyżowej. W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym po Mszy św. o godz. 12.00.
  8. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza na prace przy kościele.
  9. W przyszłą niedzielę będziemy gościć ks. Rafała Dąbrowskiego – misjonarza z Kazachstanu – który będzie głosił kazania wprowadzające nas w czas Wielkiego Postu.
  10. Sprawa ubikacji.
  • Kalendarz Kościoła:
  • Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.
  • Prasa katolicka – „Niedziela” oraz „Miłujcie się” do odebrania w zakrystii.