Ogłoszenia duszpasterskie VI Niedzieli Wielkiego Postu – Niedziela Palmowa (28 lutego 2021 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie VI Niedzieli Wielkiego Postu – Niedziela Palmowa

(28 lutego 2021 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Maria Bobrska, Teresa Bobrzka, Anna Zając, Anna Posłowska, Małgorzata Golmento, Agata Domagała. Kolejkę sprzątająca zapraszam do przygotowania grobu w środę po Mszy św. Bardzo proszę by do kolejki dołączyły jeszcze dwie rodziny. W środę proszę by do przygotowania grobu przyszli także panowie.
  2. Praca: Mariuszowi Miodkowi i Pawłowi Miodkowi.
  3. Zapowiedzi przedślubne:
  4. Dziś Gorzkie Żale o godz. 10.00.
  5. Po Mszy św. o godz. 12.00 rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą i najwyższą palmę.
  6. W kaplicy Matki Bożej Fatimskiej jest wyłożona księga duchowej adopcji. Jeśli ktoś chce się włączyć w tę modlitwę to proszę o wpisanie się do księgi. Modlitwa to jeden dziesiątek różańca za dziecko poczęte.
  7. W poniedziałek po Mszy św. spotkanie z ministrantami.
  8. Od czwartku rozpoczyna się Triduum Paschalne. W Wielki Czwartek Msza św. o godz. 18.00 i przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy. Adoracja do godz. 24.00. W wielki Piątek adoracja całodniowa od godz. 08.00 do godz. 17.00. O godz. 17.30 Droga Krzyżowa i liturgia wielkopiątkowa. Adoracja całonocna. W Wielką Sobotę adoracja do godz. 09.00. od godz. 09.00 poświęcenie pokarmów. Zapraszam na poświęcenie pokarmów w następującej kolejności: 09.00 – LEŚNIÓWKA; 09.30 – NA STOLE; 10.00 – GÓRKA; 10.30 – MODRZEWIE. Adoracja od 11.00 do 13.00 Od 13.00 do 15.00 sprzątanie kościoła. Od 15.00 do 19.30 adoracja. O godz. 20.00 Wigilia Paschalna. Grafik adoracji można zabrać ze stolika.
  9. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – obecność w reżimie sanitarnym. Msze św. o godz. 06.00 – rezurekcja, 10.00 i 12.00. Nie będzie procesji wokół kościoła – procesja wewnątrz kościoła.
  10. Na stronie internetowej pojawi się w aktualnościach informacja o służbie liturgicznej na czas Triduum Paschalnego. W święta Zmartwychwstania lektorzy i kantorzy posługują z pierwszej niedzieli, a w drugi dzień świąt z piątej.
  11. Ministerstwo Zdrowia wprowadziło obostrzenia sanitarne na czas świąt i po świętach. W tej chwili przypada 1 osoba na 20 metrów kwadratowych. Do naszego kościoła może wejść do 25 osób. Dlatego bardzo proszę by, wchodząc do środka przeliczyć, czy jest już wystarczająca liczba – jeśli tak to pozostańmy na zewnątrz kościoła. Bez problemu możemy uczestniczyć we Mszy św. na zewnątrz kościoła, gdyż cały kościół jest nagłośniony. Na święta postawimy na zewnątrz ławki, by jak największa liczba mogła uczestniczyć w liturgii. Ograniczenie co do ilości osób nie obejmuje lektorów, kantorów i ministrantów.
  12. Przyjmowanie komunii: zachowujemy dystans; maseczki zdejmujemy na samą komunię; jedna ławka na całości stopnia.
  13. W zakrystii do nabycia baranki wielkanocne. Ofiara przeznaczona dla potrzebujących.
  14. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.