Ogłoszenia duszpasterskie VI Niedzieli Wielkanocnej (26 maja 2019 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie VI Niedzieli Wielkanocnej (26 maja 2019 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie VI Niedzieli Wielkanocy (26 maja  2019 r.)

 1. Sprzątanie kościoła: Dziękuję rodzicom dzieci rocznicowych za posprzątanie oraz przygotowanie kościoła do uroczystości rocznicowej.
 2. Zapowiedzi przedślubne: Sylwia Żarnowiecka – panna, parafia tutejsza, Sornat Szymon – kawaler, par. Małogoszcz, zapowiedź trzecia; Barbara Kowal – panna, par. Wniebowstąpienia Pańskiego Warszawa, Patryk Szeląg – kawaler, par. w Opatowie zapowiedź trzecia.
 3. Dziś comiesięczna zbiórka na remont i upiększanie kościoła.
 4. Zostały zdemontowane witraże i zabrane do pracowni artystycznej. Od poniedziałku będą montowane nowe okna.
 5. Ze względu na deszcz nie rozpoczęły się prace przy dachu. Jeśli nic nie przeszkodzi to zaczną się pod koniec tygodnia. Z tej racji prośba do mieszkańców Modrzewia od Pabiana Żelisława do Bakalarza Marka o przyjście do pracy w sobotę na 9.00. Trzeba przewieźć deski z placu plebanijnego pod kościół. Bardzo bym prosił o traktor z przyczepą.
 6. Na środę zapraszam radnych z Na Stola na spotkanie.
 7. W sobotę spotkanie Apostolatu Maryjnego.
 8. W niedzielę po Mszy o godz. 8.00 spotkanie z Różami Różańcowymi. A po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania.
 9. Ogłoszenie Stowarzyszenia „Posłowice”:

„Stowarzyszenie Posłowice informuje, że V Piknik Rodzinny Ziemi Posłowickiej odbędzie się 16 czerwca 2019 roku od godziny 14.00 do godziny 18.00. Przypominamy o konkursie plastycznym dla dzieci pod tytułem: „MOJE POSŁOWICE – OCZAMI DZIECKA”. Dokładne informacje w gablocie. Jak co roku bardzo prosimy o fanty na licytację a także o ciasta i swojskie wyroby do sprzedaży. Dochód z licytacji i sprzedaży zostanie przeznaczony na upiększanie naszego kościoła. Zgłoszenia przyjmuje Justyna Głogowska. Dodatkowe informacje zostaną ogłoszone w najbliższym czasie”.

 1. Na 9 czerwca zaplanowałem jubileusz 25-lecia mojego kapłaństwa. Pragnę razem z wami świętować to dziękczynienie Bogu za dar kapłaństwa. Główna Msza św. będzie o godz. 11.00.
 2. Prasa katolicka „Niedziela” do odebrania w zakrystii.