Ogłoszenia duszpasterskie V Niedzieli Zwykłej (6 lutego 2022 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Barbara Piotrowska, Zofia Jarząbek, Teresa Miś, Dorota Musiał. Z ofiarą dołączyły Grażyna Błaszczyk.
  3. Dziś o godz. 17.00 spotkanie Zespołu Synodalnego na salce św. Izydora.
  4. Do renowacji i przeróbki została zabrana wejściowa brama oraz furtki.
  5. W środę po Mszy św. spotkanie z ministrantami.
  6. W czwartek o godz. 18.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania – grupa św. Faustyny.
  7. W dniach 12 lutego br. zagości w naszej parafii obraz Cudownego Medalika, który peregrynuje po parafiach, w których działa Apostolat Maryjny. Wspólnota Apostolatu Maryjnego w sposób szczególny będzie przeżywała ten czas i oczywiście zaprasza wszystkich do udziału w tych uroczystościach. Obraz będzie w naszej parafii do 19 lutego. Uroczyste wprowadzenie obrazu będzie w niedzielę 13 lutego na Mszy św. O godz. 8.00.
  8. Zarząd Stowarzyszenia „POSŁOWICE” składa gorące podziękowania wszystkim mieszkańcom, którzy w zeszłym roku przekazali 1 % podatku na rzecz Stowarzyszenia. Jak zostało wyszczególnione na zebraniu sprawozdawczym, środki te przeznaczyliśmy na: Konkurs ,,Bombka dla Bożej Dzieciny”, Konkurs na Najwyższą i Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną, podarunki Mikołajkowe dla dzieci, rajd rowerowy dla ministrantów. Włączyliśmy się również w organizację ,,Różańca ze Świętymi i Błogosławionymi’’ i przygotowanie paczek dla potrzebujących rodzin. Wszystkie wpływy i wydatki są udokumentowane, a bilans finansowy sporządza księgowa. Wkrótce podany zostanie termin spotkania wyborczego Stowarzyszenia, jednak już dziś zwracamy się z prośbą o wpłaty 1% na rzecz naszej organizacji. Zaznaczamy, że wszystkie osoby działające w Stowarzyszeniu robią to w ramach wolontariatu, opłacając przy tym ustawowe składki członkowskie. Zachęcamy wszystkich, którzy chcą i mogą włączyć się w prace Stowarzyszenia, aby to uczynili. (ZARZĄD STOWARZYSZENIA ,,POSŁOWICE”)
  1. Kalendarz liturgiczny: czwartek – wspomnienie św. Scholastyki.
  2. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.