Ogłoszenia duszpasterskie V Niedzieli Zwykłej (07 lutego 2021 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Renata Szczepaniak, Ewa Głogowska, Monika Żarnowiecka, Marta Kapusta.
  2. Praca: Andrzej Słowiński, Bogdan Słowiński.
  3. W bocznych nawach starej części zostały umieszczone relikwiarze na relikwie św. Izydora i św. Faustyny. Za ten dar, pracę i wysiłek dziękuję Andrzejowi Słowińskiemu, Bogdanowi Słowińskiemu oraz Katarzynie i Mateuszowi Klimczakom.
  4. Nasza parafia otrzymała w darze komplet obrusów ołtarzowych, które są na ołtarzach. Dziękuję pewnej rodzinie za ten dar serca.
  5. Dziś można wylosować sobie patrona na cały rok. W kaplicy Matki Bożej Fatimskiej jest koszyczek, z którego można sobie wylosować karteczkę z imieniem świętego. Niech przez cały rok wylosowany święty będzie patronem i opiekunem. Przez jego wstawiennictwo zanośmy nasze modlitwy, dziękując Bogu za wszystkie dary dnia codziennego.
  6. W czwartek przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. W tym dniu modlimy się za chorych. Będziemy modlić się za chorych, w szczególności polecać będziemy chorych naszej parafii.
  7. 17 lutego rozpoczyna się Wielki Post. Przed rozpoczęciem Wielkiego Postu w naszej parafii przypada Czterogodzinne Nabożeństwo Pokutne. Msze św. będą rano i wieczorem. W poniedziałek po pierwszej Mszy św. kościół będzie otwarty do wieczornej Mszy w celu indywidualnego nawiedzenia i indywidualnej modlitwy. W tym dniu o godz. 15.00 będzie Koronka do Bożego miłosierdzia i nabożeństwo do św. Faustyny wynagradzające za grzechy przeciw Eucharystii. We wtorek będzie całodniowe Jerycho Różańcowe w intencji wynagradzającej Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej za grzechy przeciwko życiu. W środę popielcową będzie całodniowe wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość indywidualnej adoracji.
  8. Rok Św. Józefa – każdego 19 miesiąca będziemy odmawiać litanię do św. Józefa za naszych ojców z prośbą o umocnienie w nich ojcostwa.
  9. Kalendarz liturgiczny: we wtorek wspomnienie św. Scholastyki; w czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.
  10. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.