Ogłoszenia duszpasterskie V Niedzieli Wielkiego Postu (26 marca 2023 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Anna Domagała, Małgorzata Janaszek, Barbara Stefańska, Sabina Janaszek. Z ofiara dołączyły Genowefa Jamróz, Jolanta Pędzik, Danuta Żuchowska. Bóg zapłać za posługę i ofiarę.
  3. Zapowiedzi przedślubne:
  4. Dziękuję rodzinie, która chce pozostać anonimowa za ofiarę 1000 zł na witraż. Dziękuje także Annie i Michałowi Łukawskim, którzy ofiarowali pewną sumę na witraż. Na dzień dzisiejszy dzięki ofiarodawcom mamy pokryty koszt trzech witraży: jednego dużego i dwóch małych. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego dzieła upiększania świątyni poprzez witraże serdecznie dziękuję.
  5. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi i ich rodzicami.
  6. W piątek Droga Krzyżowa o 17.30.
  7. W sobotę po Mszy św. spotkanie Apostolatu Maryjnego
  8. W niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Róż Różańcowych.
  9. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Wielki Tydzień. W tym dniu przypada Niedziela Palmowa. Wielki Tydzień w wymiarze liturgicznym jest wspomnieniem obchodu męki Pana Jezusa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Uroczysta procesja z palmami o godz. 12.00. Na tę Mszę św. zapraszam dzieci wraz z rodzicami, które biorą udział w VI konkursie na najpiękniejsza palmę wielkanocną (podpis odbioru nagrody).
  10. Na Mszy św. o godz. 12.00 nasz chór parafialny zaśpiewa pasję, czyli opis męki Chrystusa. Serdecznie zapraszam na tę Mszę św. by wysłuchać opisu męki Jezusa w wersji śpiewanej.
  11. Gorzkie Żale w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 08.00.
  12. 02 kwietnia 2023 roku, w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II
    organizowane są różnego rodzaju wydarzenia duszpasterskie. W tym dniu o
    21.00 na Placu św. Jana Pawła II w Kielcach, pod przewodnictwem
    Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego zgromadzimy się we wspólnej
    modlitwie różańcowej. Będzie to sposobność by wyrazić Bogu wdzięczność
    za dar św. Jana Pawła II, który w tym miejscu w 1991 roku zgromadził
    nas przy Matce Bożej Łaskawej Kieleckiej. Wszystkich ludzi dobrej woli zapraszamy do wspólnej modlitwy pod pomnik św. Jana Pawła II.
  13. Można wpisać się do książki „Duchowej Adopcji Dziecka”.
  14. Do nabycia baranki wielkanocne. Ofiara – 8 zł.
  15. Pielgrzymka do Fatimy: 03.10-10.10.2023 r. Koszt 4400 tys.
  16. Kalendarz Kościoła:
  17. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.