Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedzieli Wielkiego Postu (17 marca 2024 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Joanna Stępień, Ewa Posłowska, Magdalena Gmyrek, Anna Biernacka. Z ofiarą dołączyły Halina Piłat, Marianna Posłowska.
  2. Praca: Artur Dróżdż.
  3. Dziś taca gospodarcza na potrzeby prac prowadzonych w parafii i spłatę długu za ławki.
  4. W naszym kościele została namalowana scena ukrzyżowania. Golgota, na której umiera Jezus w otoczeniu swojej Matki i św. Jana. Koszt prac związanych z obrazem został w całości sfinansowany przez pewną rodzinę. Bóg zapłać za ten dar i proszę was o modlitwę w intencji tej rodziny.
  5. Dziś upływa ostateczny termin składania formularza zgłoszeniowego do konkursu na „Najpiękniejszą palmę” organizowanym przez parafię oraz Stowarzyszenie „Posłowice”.
  6. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa o godz. 18.30. Pamiętajmy, że za odprawienie Drogi Krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny pod warunkiem, że Droga Krzyżowa odprawiana jest w kościele przy poświęconych stacjach.
  7. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. O godz. 12.00 procesja z palmami do kościoła. Na tej Mszy św. dzieci biorące udział w konkursie zaprezentują swoje prace. Także na tej Mszy usłyszymy śpiewaną pasję, czyli opis męki Pana Jezusa w wykonaniu naszych chórzystów. Gorzkie Żale w przyszłą niedzielę o godz. 8.00.
  8. Trwa nowenna w intencji Ojczyzny. Na zakończenie Mszy przez dziewięć dni będziemy się modlić w intencjach naszej Ojczyzny. Zachęcam do udziału w nowennie: modlimy się o pojednanie w naszym narodzie.
  9. W zakrystii są do nabycia wielkanocne baranki. Ofiara przeznaczona na obiady dla dzieci potrzebujących. Minimalna ofiara to 10 zł.
  10. Kalendarz Kościoła: wtorek – uroczystość ku czci św. Józefa Oblubieńca.
  11. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.