Ogłoszenia duszpasterskie V Niedzieli Wielkanocnej (10 maja 2020 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Aneta Chałacińska, Aneta Stanek, Genowefa Lisowska, Anna Bal, z ofiarą dołączył(a)y Eleonora Karyś, Halina Chałacińska. Koszenie trawy: Waldemar Lisowski, Eugeniusz Chałaciński.
  2. Przeżywamy dzisiaj uroczystość odpustową. Polecajmy nasze sprawy życia codziennego wstawiennictwu św. Izydora. Kazania odpustowe głosi ks. Marcin Boryń – Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży.
  3. Praca: Piotr Łoboda, Kamil Szawara. Dziękuję Karinie Woś za uszycie flag papieskich do alejki prowadzącej do kościoła.
  4. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby kościoła czy to internetowo czy osobiście w zakrystii. Prawdopodobnie zbiórka dopiero odbędzie się w pod koniec maja lub w czerwcu. Z zebranych ofiar spłaciłem 8 tysięcy długu. Pozostało do spłaty 60 tysięcy.
  5. W środę nabożeństwo fatimskie. O 19.30 różaniec, następnie Msza św. bez procesji. Modlitwę poprowadzi ks. Paweł Kolanowki – proboszcz parafii Chomętów.
  6. W sobotę 16 maja po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
  7. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękuję za kwiaty w donicach w alejce do kościoła prowadzącej.
  8. W niedzielę 17 maja o godz. 12.00 ks. bp Marian Florczyk poświęci odnowione malowidła i tabernakulum.
  9. Ze względu na panującą sytuacje Msze św. w sobotę po południu przez miesiąc maj będą według formularza niedzielnego.
  10. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwie majowym w czasie, którego modlimy się o ustanie pandemii przez wstawiennictwo bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego.
  11. Prośba: o wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia.
  12. Kalendarz liturgiczny: w czwartek św. Macieja Apostoła, w sobotę św. Andrzeja Boboli – kapłana i męczennika, patrona Polski.
  13. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.
  14. Prasa katolicka – „Miłujcie się’ do odebrania w zakrystii.