Ogłoszenia duszpasterskie V Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (02 maja 2021 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie V Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (02 maja 2021 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie V Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (02 maja 2021 r.)

 1. Sprzątanie kościoła: Dariusz Domagała, Beata Woś, Renata Matys, Maria Brzoza, Halina Bocheńska. Z ofiarą dołączyła Helena Wojewódzka. Następną kolejkę sprzątającą proszę by skontaktowała się z nowożeńcami co do wystroju wnętrza. Po ślubie bardzo proszę o szybkie posprzątanie kościoła, bo o 18.00 jest Msza na zakończenie peregrynacji obrazu św. Józefa.
 2. Praca: Bogdan Sarnecki, Bogdan Słowiński; Stanisławowi Bocheńskiemu i Jerzemu Matysowi. Dziękuję Mariuszowi Miodkowi. Dziękuje Piotrowi Łobodzie za konserwację i przegląd kosiarki i podkaszarek. Bóg zapłać!
 3. We wnękach na głównej fasadzie zostały zamontowane figury: św. Piotra i Pawła oraz św. Jana Pawła II. Fundacja św. Piotra i Pawła – Ewelina i Adam Zawadzcy; św. Jana Paweł II – ks. proboszcz.
 4. Na ołtarzu mamy nowe maryjne obrusy. Dziękuję pewnej rodzinie za ten dar. Bóg zapłać.
 5. Została umyta kostka w alejce prowadzącej do kościoła. Za tę pracę dziękuję Pawłowi Miodkowi. Całość została wykonana za darmo. Jeśli ktoś ma kostkę do umycia to p. Paweł chętnie to zrobi. Zlecając mu prace u siebie okażmy też wdzięczność za tę pracę, którą wykonał dla naszej wspólnoty. W kaplicy MBF można zabrać jego wizytówki.
 6. Rozpoczęły się prace przy schodach. Mamy już położony pierwszy stopień z marmuru palonego – antypoślizgowego.
 7. W sobotę rozpoczęła się peregrynacja obrazu św. Józefa – Opiekuna Rodzin w naszej parafii. Z tej racji przez cały tydzień do 8 maja będzie możliwość modlitwy i podziękowań św. Józefowi za wyproszone łaski. Porządek peregrynacji jest następujący (załącznik).
 8. Rozpoczął się miesiąc maj – poświęcony Matce Bożej. Każdego dnia w ciągu tygodnia Msza św. o godz. 18.00 z nabożeństwem majowym. Proszę o udekorowane figur i krzyży znajdujących się na terenie parafii. Dzieci pierwszokomunijne zapraszam na nabożeństwa majowe.
 9. Jutro przypada uroczystość NMP Królowej Polski – msze o godz. 8.00 i 10.00. Dyżur kantorów i lektorów z V niedzieli.
 10. W piątek przypada święto NMP Matki Łaski Bożej – głównej patronki Kielc. Będziemy modlić się za nasze miasto i jego mieszkańców.
 11. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca – spowiedź od godz. 17.30.
 12. W sobotę uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika – głównego patrona Polski i naszej diecezji. Odpust na Barwinku.
 13. Ministerstwo Zdrowia wprowadziło obostrzenia sanitarne na czas świąt i po świętach. W tej chwili przypada 1 osoba na 20 metrów kwadratowych. Do naszego kościoła może wejść do 25 osób. Dlatego bardzo proszę by, wchodząc do środka przeliczyć, czy jest już wystarczająca liczba – jeśli tak to pozostańmy na zewnątrz kościoła. Bez problemu możemy uczestniczyć we Mszy św. na zewnątrz kościoła, gdyż cały kościół jest nagłośniony. Na święta postawimy na zewnątrz ławki, by jak największa liczba mogła uczestniczyć w liturgii. Ograniczenie co do ilości osób nie obejmuje lektorów, kantorów i ministrantów.
 14. Przyjmowanie komunii: zachowujemy dystans; maseczki zdejmujemy na samą komunię; jedna ławka na całości stopnia.
 15. Kalendarz liturgiczny: w czwartek święto apostołów Jakuba i Filipa; w piątek uroczystość MBP Matki Bożej Łaski – patronki Kielc; w sobotę uroczystość św. Stanisława – biskupa i męczennika.
 16. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.
 17. Prasa katolicka – „Niedziela” oraz „Miłujcie się” do odebrania w zakrystii.