Ogłoszenia Duszpasterskie Uroczystości Świętej Rodziny (31 grudnia 2023 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Wanda Wołowiec, Zofia Kowal, Mariola Sobota, Dominik Sobota oraz Maria Papież, którą przez pomyłkę nie wymieniłem ostatnio. Z ofiarą dołączyła Krystyna Kopeć.
  3. Dziękuje za produkty żywnościowe do „Adwentowej walizki dobroci”. Zostało przygotowane 10 paczek, które otrzymały osoby potrzebujące. Bóg zapłać!
  4. Bóg zapłać za ofiarę na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Suma: 2200 zł. Dziękuję serdecznie.
  5. Jutro uroczystość Bożej Rodzicielki – Nowy Rok. Ta uroczystością kończymy oktawę Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 10.00; 12.00 oraz 15.00! Uroczystość obowiązkowa! Dyżur kantorów i lektorów z V niedzieli -15.00 to dyżur z 8.00 godz.
  6. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7 rano i popołudniu o 18.00. Spowiedź od 17.30. W tym dniu przypada całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  7. W sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Na Mszy św. poświęcenie kredy, kadzidła i wody. Kredę będzie można zabrać ze stolika w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej.
  8. W uroczystość Trzech Króli na Mszy św. o godz. 12.00 rozstrzygniecie konkursu „Bomba dla Bożej dzieciny”. Dzieci, które brały udział w konkursie i przygotowały bombkę zapraszam w imieniu własnym oraz Stowarzyszenia „Posłowice” na rozstrzygnięcie konkursu. Na tej Mszy św. będzie orszak Trzech Króli przygotowany przez Ognisko Misyjne!
  9. W niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Róż Różańcowych.
  10. W przyszłą niedzielę przypada w naszej parafii dzień seminaryjny. Będziemy gościć kleryka z naszego seminarium. Całość ofiary złożonej na tacę przeznaczona jest na utrzymanie seminarium.
  11. Kolęda: od 2 stycznia rozpocznę kolędę. Będzie ona miała następujący przebieg: kolęda będzie w formie tradycyjnej – odwiedzenie domu i pobłogosławienie rodziny. Kolędę zacznę od Leśniówki i będę szedł tylko prawą stroną aż do końca modrzewia – numery nieparzyste. I od Modrzewia po lewej stronie do końca Leśniówki.

Kolęda:

Wtorek: od Pauliny Posłowskiej do Błaszczyk Barbary i Zbigniewa;

Środa: od Błaszczyk Zofii i Leszka do Błaszczyk Wiesława i Grażyny;

Czwartek: od Jarząbek Zofii i Krzysztofa do Galery Pawła i Lidii.

Tylko numery nieparzyste – prawa strona od świateł!

Kolęda od 16.00!

Na czas kolędy Msze św. w tygodniu o godz. 7.00.

1. Kalendarz Kościoła: piątek – uroczystość Objawienia Pańskiego (Msze św. jak w niedzielę); niedziela – uroczystość Chrztu Pańskiego.
  2. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.