Ogłoszenia duszpasterskie Nowy Rok (01 stycznia 2023 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Joanna Cieślak, Monika tarłowska, Halina Tetelewska. Z ofiarą dołączyły Krystyna Grzanka, Marianna Szymkiewicz.
  3. Zapowiedzi przedślubne:
  4. Dziś obchodzimy uroczystość Bożej Rodzicielki. Ta uroczystością kończymy oktawę Bożego Narodzenia.
  5. Dziękuje za ofiarę złożoną do „Adwentowej walizki dobroci”. Złożyliśmy 2750 zł. Całość zostanie przekazana na zakup agregatu prądotwórczego dla parafii na Ukrainie.
  6. Bóg zapłać za ofiarę na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Suma: 2700 zł. Bóg zapłać.
  7. W środę zapraszam radnych z rady parafialnej i ekonomicznej na spotkanie po Mszy św. o godz. 18.00. miejsce spotkania – plebania.
  8. W piątek przypada uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Na Mszy św. poświęcenie kredy, kadzidła i wody. Kredę będzie można zabrać ze stolika w kaplicy Matki bożej Fatimskiej.
  9. W piątek na Mszy św. o godz. 12.00 rozstrzygniecie konkursu „Bomba dla Bożej dzieciny”. Dzieci, które brały udział w konkursie i przygotowały bombkę zapraszam w imieniu własnym oraz Stowarzyszenia „Posłowice” na rozstrzygnięcie konkursu.
  10. W piątek przypada również pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa w czasie Mszy św.
  11. W sobotę spotkanie Apostolatu Maryjnego.
  12. W niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Róż Różańcowych.
  13. W przyszłą niedzielę przypada w naszej parafii dzień seminaryjny. Będziemy gościć kleryka z naszego seminarium. Całość ofiary złożonej na tacę przeznaczona jest na utrzymanie seminarium.
  14. Kolęda: od 9 stycznia rozpocznę kolędę. Będzie miała charakter trochę inny niż dotychczas. Wielu obawia się przed zarażeniem czy to grypą czy COVID-em. Wiemy też, że dziś mocno dotyka grypa, szczególnie dzieci. Stąd też po przemyśleniu, postanowiłem, że kolęda będzie na dwa sposoby:
  15. Zapisy na kolędę w domu: kto chce przyjąć księdza po kolędzie w domu może swoją rodzinę zapisać się na listę kolędową. Wówczas będę chodził po kolędzie tylko do tych rodzin, które zapiszą się na listę kolędową.
  16. Zapisy na Msze św. kolędowe: kto z różnych powodów nie może przyjąć po kolędzie (choroba, obawa przed zarażeniem grypą, praca do późna i inne przyczyny) może swoją rodzinę zapisać się na listę Mszy św. kolędowych i wówczas będzie odprawiona Msza św. kolędowa.

Rozważmy wszystko z mądrością mając na uwadze własne zdrowie i zdrowie księdza. Grypa w tym roku ma ciężki przebieg.

Listy kolędowe są wyłożone przy konfesjonale. Można się zapisywać do 7 stycznia – przyszłej niedzieli.  Kolędę rozpocznę 9 stycznia, jeśli będzie większość chętnych na taki rodzaj kolędy od Nastola – od rodziny, która będzie pierwsza na liście od strony ul. Posłowickiej. W przypadku, gdyby w domu panowała grypa, a ktoś zapisał swoją rodzinę na kolędę to proszę o informację. Kolędę przełożymy na inny termin. Gdyby ktoś chciał poświęcić dom, to proszę w rubryce „Uwagi” wpisać poświęcenie domu.

Jeśli chcielibyście wyrazić wdzięczność wobec ministrantów, to w ostatnią niedzielę stycznia po Mszy św. będą stali z puszką przed kościołem, do której możecie złożyć ofiarę dla nich.

1. Kalendarz Kościoła: piątek – uroczystość Objawienia Pańskiego (Msze św. jak w niedzielę); niedziela – uroczystość Chrztu Pańskiego.
  2. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.