Ogłoszenia duszpasterskie Niedzieli Zesłania Ducha Świętego (28 maja 2023 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie VII Niedzieli Wielkanocy (28 maja 2023 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Edyta Galera, Lidia Galera, Anna Galera, Elżbieta Dudek. Trawę skosił Paweł Galera.
  2. Praca: Adam Zawadzki, Łukasz Malarczyk.
  3. Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Gościmy dziś w naszej parafii ks. bpa Mariana Florczyka, który dokonuje kanonicznej wizytacji naszej wspólnoty parafialnej.
  4. Dziękuję za dar dla naszej parafii od byłego ministranta w postaci 8 stuł. Bóg zapłać.
  5. W poniedziałek święto Najświętszej Maryj Panny Matki Kościoła (drugi dzień Zielonych Świątek). Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
  6. W czwartek przypada Dzień Dziecka. Zapraszam do wspólnej modlitwy za dzieci naszej parafii. W tym dniu rozpoczyna się miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Każdego dnia po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe.
  7. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze o godz. 7.00 oraz 18.00. Spowiedź od godz. 17.30. W tym dni całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  8. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Apostolatu Maryjnego
  9. 3 czerwca o godz. 11.00 dzieci, które w tym roku przystępują do pierwszej komunii świętej przeżyją swoja uroczystość pierwszej komunii świętej. Polecam ich waszej modlitwie. Od piątku 2 czerwca na cały tydzień kolejkę sprzątającą przejmują rodzice dzieci komunijnych.
  10. W niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Róż Różańcowych.
  11. Boże Ciało na Nastolu – 8 czerwca. Ołtarze: K. W. Piotrowscy; drugi: E. J. Socha; trzeci: J. M. Cieślak; czwarty: A. A. Drożdż. Kolejność procesji: Piotrowscy – Socha – Cieślak – Dróżdż – Piotrowscy. Podział rodzin Nastola do pomocy w przygotowaniu ołtarzy: ołtarz u K. W. Piotrowskich (od M. W. Wróblów do E. S. Posłowskich); ołtarz u E. J. Sochów (od M. A. Dudów do M. R. Rożkiewiczów); ołtarz u A. A. Dróżdżów (od A. S. Kunderów do A. Bal); ołtarz u J. M. Cieślaków (od J. M. Cieślaków do D. Piotrowskiej). Msza św. o godz. 10.00.
  12. Rocznica pierwszej komunii dla dzieci, które w tamtym roku przeżywały swoją uroczystość będzie 11 czerwca na Mszy św. o godz. 12.00.
  13. Sprawa ubikacji: koszt wody – 1300 zł.
  14. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – Matki kościoła (drugi dzień Zielonych Świątek); środa – święto nawiedzenia NMP; czwartek – uroczystość ku czci Chrystusa Króla Najwyższego Kapłan; sobota – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy; niedziela – uroczystość Świętej Trójcy (przypomnienie – do tej niedzieli mamy spełnić obowiązek spowiedzi wielkanocnej).
  15. Solenizantom tego tygodnia życzymy wszelkich łask oraz błogosławieństwa Bożego.
  16. Prasa katolicka „Niedziela” do odebrania w zakrystii.