Ogłoszenia Duszpasterskie Niedzieli Trójcy Przenajświętszej (26 maja 2024 r.)

Ogłoszenia Duszpasterskie Niedzieli Trójcy Przenajświętszej (26 maja 2024 r.)

Ogłoszenia Duszpasterskie Niedzieli Trójcy Przenajświętszej (26 maja 2024 r.)

 1. Sprzątanie kościoła: dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnym za sprzątanie kościoła, wokół świątyni oraz przy plebanii. Bóg zapłać za przystrojenie świątyni na uroczystość komunijną. Dziękuję bardzo za dar ołtarza w postaci dwóch obrusów ołtarzowych.
 2. Kolejkę w sobotę sprzątającą przejmują rodzice dzieci rocznicowych.
 3. Przez cały tydzień będzie trwał Biały Tydzień dla dzieci pierwszokomunijnych.
 4. Praca:
 5. Dziękuję za ofiary złożone na tace gospodarczą: 5230 zł. Wypłaciłem: 5 tysięcy za ławki; 3 tysiące za materiał na parking i 5 tysięcy za prace na parkingu. Zakupiłem nowy sprzęt nagłaśniający: 3 tysiące 200 złotych.
 6. W poniedziałek będziemy modlić się za nasze mamy. Serdecznie zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00.
 7. W środę spotkanie ministrantów po Mszy świetej.
 8. W czwartek Boże Ciało. Msze św. o godz. 8.00 oraz o 10.00 na Modrzewiu. Msza św. na placu przed Tadeuszem i Krystyną Żarnowieckimi. Po zakończeniu Mszy św. udamy się procesyjnie do czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz będzie przy Małgorzacie i Leszku Ziętkach; drugi przy Magdalenie i Marku Wronach; asysta liturgiczna nawraca na zatoce autobusowej i idziemy do ołtarza trzeciego na przeciwko Lucyny i Tadeusza Lutwinów; czwarty ołtarz tam, gdzie była Msza św. – przed Krystyną i Tadeuszem Żarnowieckimi. Przy tym ołtarzu na zakończenie odśpiewamy uroczyście „Ciebie Boga wysławiamy”. Banery do ołtarzy dostarczą radni. Porządek procesji: krzyż i ministranci ze świecami, pozostali ministranci, dzieci z poduszeczkami, różaniec, figura Matki Bożej Fatimskiej, feretron, chorągiew, dzieci pierwszokomunijne sypiące kwiaty, najświętszy Sakrament, pozostali uczestnicy procesji.
 9. W piątek pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców do Leśniowa i Częstochowy.
 10. W sobotę Dzień Dziecka. Będziemy modlić się za dzieci. W tym dniu rozpoczyna się miesiąc czerwiec. Po każdej Mszy św. litania do Serca Pana Jezusa. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w następną sobotę 8 czerwca. W tym dniu na zakończenie Białego Tygodnia dzieci pierwszokomunijne otrzymają swoje pamiątkowe obrazki.
 11. W niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Róż Różańcowych.
 12. Pielgrzymka do Medjugorie w dniach 14-22 września. Koszt 1000 zł i 290 euro. Chętnych zapraszam do zakrystii. Ograniczona liczba miejsc.
 13. Kalendarz Kościoła: środa – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej; czwartek – uroczystość Bożego Ciała; piątek – święto Nawiedzenia NMP; sobota – wspomnienie św. Justyna.
 14. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.
 15. Prasa katolicka – „Niedziela” do odebrania w zakrystii.