Ogłoszenia duszpasterskie Niedzieli Trójcy Przenajświętszej (07 czerwca 2020 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Monika Żarnowiecka, Marta Kapusta, Krystyna Żarnowiecka, Monika Żarnowiecka, Ewa Głogowska, Wanda Żarnowiecka, Renata Szczepaniak. Koszenie trawy: Przemysław Kapusta, Witold Piotrowski, Karol Wołowiec, Bartłomiej Głogowski.
  3. Dziękuję za wszystkie ofiary, które zostały złożone ostatnim czasem lub wpłacone na konto na remont kościoła. Wypłaciłem kolejne 10 tysięcy długu. Zostało na jeszcze do spłaty 50 tysięcy. Myślę, że w czerwcu radni przejdą po comiesięcznej zbiórce. Czekam na wycenę schodów, podjazdu i podmurówki.
  4. W nadchodzącym tygodniu do kościoła wróci główny ołtarz po renowacji.
  5. Dziś poświęcenie pól. Zacznę o godz. 17.00 od Leśniówki w stronę Modrzewia.
  6. W poniedziałek po Mszy św. spotkanie z ministrantami.
  7. W środę po Mszy św. spotkanie z dziewczynkami komunijnymi i rocznicowymi w związku z uroczystością Bożego Ciała.
  8. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Cała uroczystość w kościele i wokół kościoła. Pierwszy ołtarz pod krzyżem – Lucyna i Tadeusz Lutwin; drugi na prawo po wyjściu z kościoła Anna i Michał Łukawscy; trzeci pod dzwonnicą Małgorzata i Leszek Ziętkowie; czwarty na lewo po wyjściu z kościoła Magdalena i Marek Wrona. Zakończenie procesji w kościele. Procesja: idziemy wszyscy do pierwszego ołtarza pod krzyż, następnie obchodzimy wokół kościoła i zatrzymujemy się przy drugim ołtarzu, po tym idziemy wokół kościoła i zatrzymujemy się pod dzwonnicą przy trzecim, następnie idziemy wokół kościoła i zatrzymujemy się przy czwartym po prawej stronie kościoła, obchodzimy jeszcze raz kościół i wracamy do środka. Bardzo proszę o aktywne wzięcie udziału w procesji, czyli idziemy w procesji a nie pilnujemy muru i przęseł by ich nikt nie ukradł.
  9. Bardzo proszę wszystkich mieszkańców Modrzewia o włączenie się w przygotowanie uroczystości Bożego Ciała. Msza św. o godz. 8.00 i 10.00 z procesją wokół kościoła. Porządek procesji: krzyż i świece, ministranci, sztandar, figura Matki Bożej Fatimskiej, feretron ze św. Izydorem i św. Barbarą, różaniec (zelatorki Róż Różańcowych z Modrzewia proszę o podzielenie się), dziewczynki do sypania kwiatów, ministranci z ogniem, baldachim i ksiądz z Panem Jezusem i pozostali uczestnicy uroczystości. Radnych z Modrzewia proszę o wyznaczenie asysty liturgicznej oraz do czytania i śpiewania w czasie Mszy św.
  10. W sobotę nabożeństwo fatimskie. O 19.30 różaniec a potem Msza św.
  11. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwie czerwcowym, w czasie, którego będziemy się modlić o ustanie pandemii przez wstawiennictwo bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego.
  12. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek św. Jadwigi, w czwartek Boże Ciało, w sobotę św. Antoniego z Padwy.
  13. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.