Ogłoszenia duszpasterskie Niedzieli Ofiarowania Pańskiego (02 lutego 2020 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie Niedzieli Ofiarowania Pańskiego (02 lutego 2020 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie Niedzieli Ofiarowania Pańskiego (02 lutego 2020 r.)

 1. Sprzątanie kościoła: Andrzej Słowiński, Bogdan Słowiński, Kazimierza Wawrzycka, Edyta Kowalska, Mateusz Klimczak, Katarzyna Klimczak, .
 2. W dniu 15 marca br. ks. bp Marian Florczyk na Mszy św. o godz. 12.00 poświęci odnowione freski w naszym kościele.
 3. Dziś na każdej Mszy św. poświęcenie świec.
 4. Po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Róż Różańcowych.
 5. O godz. 10.00 poświecenie książeczek do nabożeństwa oraz świec dla dzieci pierwszokomunijnych.
 6. W piątek pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30. Po Mszy św. spotkanie Ogniska Misyjnego na salce św. Izydora. Także w piątek spotkanie Kręgu Biblijnego.
 7. W tym roku nasza parafia organizuje dwie pielgrzymki: w dniach 29 maja do 02 czerwca Dolny Śląsk z Pragą w Czechach (koszt 960 zł) oraz do Fatimy w Portugalii w dniach 23 – 30 sierpnia. Koszt 3400 zł + 100 euro. Proszę przemyśleć i od przyszłego tygodnia można się już zapisywać.
 8. Zakończyły się prace związane z malowaniem. Został położony fresk w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej: pejzaż wiosny, fatimski cud słońca oraz dąb na którym ukazywała się Matka Boża. Końcowy koszt malowania to 71 tysięcy. Z zebranych ofiar kolędowych plus z grudniowej zbiórki wypłaciłem 31 tysięcy. Pozostało do zapłaty 40 tysięcy.
 9. Za posadzkę w starej części pozostało nam do zapłaty 8 tysięcy.
 • Dług: 48 tysięcy.
 • W nowej części zostało zamontowane dodatkowe oświetlenie. Nie znam kosztu, gdyż panowie we wtorek przyjadą jeszcze założyć oświetlenie w bocznych kaplicach oraz w kopule. I wówczas będę wiedział.
 1. Jestem po rozmowach w sprawie konserwacji ołtarza. We wtorek panowie z pracowni konserwatorskiej przyjadą i zdemontują ołtarz, by go zabrać do renowacji. Trzeba wytruć robactwo, które zjada ołtarz. Planowany czas remontu do naszego odpustu 10 maja.
 2. Na zakończenie ogłoszeń chciałbym krótko podsumować kolędę. Bóg zapłać wszystkim za serdeczne przyjęcie. Dziękuje za serdeczność i miłe słowa, które słyszałem z waszych ust. Choć niekiedy zdarzały się uszczypliwości i udawadnianie mi, że ktoś lepiej się zna na teologii i prawie kanonicznym. Cokolwiek robię w naszej wspólnocie czynię to w znajomości teologii, czyli nauki o Bogu z zachowaniem norm i przepisów liturgicznych czy też prawa kanonicznego. Jako proboszcz czuje się odpowiedzialny za wasze zbawienie czy też przestrzeganie przepisów kościelnych.
 • W podsumowaniu wziąłem pod uwagę sprawę ilości rodzin oraz mieszkańców. Jeśli chodzi o ilość rodzin: Modrzewie: 77 + 35 osoby samotne= 105 rodzin; Górka: 58+ 16 samotnych= 74 rodziny; Leśniówka: 54 + 23 samotne= 77 rodzin; Na Stole: 56 + 7 samotnych= 63 rodziny. Mieszkańcy: Modrzewie: 327 osób; Górka: 185 osób; Leśniówka: 202 osoby; Na Stole: 162 osoby. W całości mamy: rodzin pełnych: 245; samotnych: 81 = 326 rodzin. Mieszkańców: 876 osób mieszaka na terenie parafii; zameldowani: według Urzędu Skarbowego, który wylicza mi podatek od zameldowanych: 1006 osób. Po kolędzie nie przyjęło: Modrzewie: 2 rodziny; Górka: 4 rodziny; Leśniówka: 5 rodzin; Na Stole: 3 rodziny.
 • Kalendarz liturgiczny:
 • Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.
 • Prasa katolicka „Niedziela” do odebrania w zakrystii.