Ogłoszenia duszpasterskie Niedzieli Miłosierdzia Bożego (19 kwietnia 2020 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Joanna Stępień, Ewa Posłowska, Małgorzata Duda, Magdalena Gmyrek, z ofiarą dołączyła Marianna Posłowska, Halina Piłat.
  2. Praca: .
  3. Dzisiaj przypada niedziela Miłosierdzia Bożego. Na zakończenie Mszy św. odmówimy akt zawierzenia światu Bożemu Miłosierdziu.
  4. Przypominam, że od 20 kwietnia obowiązuje zmiana odnośnie liczby osób uczestniczących na Mszy św. i w nabożeństwach. Według rozporządzenia ministra zdrowia 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. W kościele obowiązek zasłaniania ust i noszenia rękawiczek. Komunię przyjmujemy odsłaniając usta. Jeśli ktoś przyjmuje na rękę ma obowiązek zdjęcia rękawiczki. Przelicznik na metry kwadratowe nie odnosi się do posługujących: ministrantów, lektorów i kantorów. Pierwszeństwo mają zamawiający Mszę św., gdyby rodzina była duża.
  5. Pierwsza komunia św. według decyzji ks. bpa jest odwołana do momentu poprawy warunków epidemicznych. Możliwy termin to czerwiec, lipiec br.
  6. Rozliczenie kosztów posadzki: za nową część wyszło 58 tysięcy. Zapłaciłem 20 tysięcy. Pozostało 38 tysięcy.
  7. Ze względu na panującą sytuację zwalniamy z pracami. Musimy spłacić dług za malowanie i pozostałość posadzki. Całość naszego długu wynosi malowanie i posadzka – 68 tysięcy.
  8. Prośba: o wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia.
  9. Dziś kościół otwarty do godz. 17.00. Zachęcam do nawiedzenia świątyni.
  10. Kalendarz liturgiczny:
  11. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.
  12. Prasa katolicka.