Ogłoszenia duszpasterskie Niedzieli Chrztu Pańskiego (10 stycznia 2021 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie Niedzieli Chrztu Pańskiego (10 stycznia 2021 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie Niedzieli Chrztu Pańskiego

(10 stycznia 2021 r.)

  1. Sprzątanie kościoła: Aneta Stanek, Melania Stanek, Genowefa Lisowska, Anna Bal. Z ofiarą dołączyły Eleonora Karyś.
  2. Praca: Bogdan Sarnecki, Bogdan Słowiński
  3. Dziś w naszej parafii jest dzień seminaryjny. Gościmy przedstawiciela naszego seminarium duchownego: rektora seminarium ks. dr Pawła Tambora oraz alumna Pawła. Ofiara złożona na tacę w całości przeznaczona jest na seminarium.
  4. Składam serdeczne podziękowania Stowarzyszeniu „Posłowice” za ufundowanie nagród i współorganizację konkursu „Bombka dla Bożej Dzieciny”.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z dziećmi, które przygotowują się do pierwszej komunii oraz z ich rodzicami.
  6. Kolęda w tym tygodniu: poniedziałek Pabian Żelisław i Anna (nr 6) – Żarnowiecki Bogdan i Maria (nr 23); wtorek Wałdon Bożena (nr 24) – Stokowiec Jerzy i Grażyna (nr 23); środa Stępniewski Krzysztof i Kinga (nr 51) – Sztandera Mariola (nr 63); czwartek Kowalska Bożena (nr 64) – Zając Bogdan i Anna; piątek Posłowski Robert i Anna (nr 83) – Pędzik Michał i Ilona; sobota 16 Daleszak Stanisław (nr 151) – Wołowiec Ryszard i Danuta (nr 144). Kolęda w tym roku będzie wyglądała następujący sposób: w czasie trwania kolędy każdego dnia będą wyznaczane rodziny (które w normalnych warunkach bym odwiedzał). Zaproszenie będzie do kościoła, w którym za te rodziny będzie sprawowana Msza św. o błogosławieństwo domu. Przedstawiciel domu przynosi z sobą wodę do pobłogosławienia. Z kościoła zabieramy obrazek kolędowy, na którym jest umieszczony schemat modlitwy, którą w domu po powrocie do domu prowadzi przedstawiciel rodziny. Zabieramy także do domu kredę, kadzidło i węgielek, który zapalamy w domu i okadzamy dom. Po odmówieniu modlitwy dom kropimy pobłogosławioną wodą w kościele. Przy zabieraniu obrazka kolędowego będzie można złożyć ofiarę kolędową czy też na kościół.
  7. Kalendarz liturgiczny: od poniedziałku rozpoczyna się okres zwykły w kościele. Do 2 lutego można śpiewać kolędy.
  8. Przypominam, że obowiązuje bezwzględny nakaz zakrywania ust i nosa. Liczba uczestników w naszym kościele na jednej Mszy św. to 35 osób. Pozostali mogą uczestniczyć na zewnątrz z zachowaniem dystansu.
  9. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.
  10. Prasa katolicka – „Niedziela” do odebrania w zakrystii.