Ogłoszenia duszpasterskie Niedzieli Chrystusa Króla Wszechświata (25 listopada 2018)

Ogłoszenia duszpasterskie Niedzieli Chrystusa Króla Wszechświata (25 listopada 2018)

Ogłoszenia duszpasterskie XXXIV Niedzieli Zwykłej (25 listopada 2018 r.)

  1. Sprzątanie kościoła: Anna Socha, Dominika Gwóźdź, Małgorzata Rożkiewicz, Janusz Socha, Mateusz Socha, z ofiarą dołączyła Marianna Socha. Bóg zapłać za posługę. Za tydzień kolejka sprzątająca niech pamięta o adwentowym wieńcu.
  2. Praca: Andrzej Słowiński- klapa na strych w budynku gospodarczym .
  3. Dziś zbiórka na rozbudowę i upiększanie kościoła. zostały podłączone już obydwie pompy. Ogrzewanie jest na razie na jednej. Dla przypomnienia : pompy ciepła SA w ramach dotacji. Gdybyśmy ich nie założyli to nie byłoby dotacji na resztę rzeczy. Do pomp ciepła dołączone są panele słoneczne, które będą produkowały prąd. Koszt prądu spada wtedy do 20%. Przypominam, że cała inwestycja kosztuje parafię tylko 5%, a 95 % pochodzi z dotacji.
  4. Po Mszy o godz. 16.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.
  5. W sobotę spotkanie Apostolatu Maryjnego.
  6. W niedzielę po Mszy o godz. 08.00 spotkanie Róż Różańcowych.
  7. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się okres adwentu. Msze św. w następującym porządku: poniedziałek, środa, piątek o godz. 18.00; we wtorek, czwartek, sobotę o godz. 06.30. Będą wieczorne i poranne roraty. Po porannych roratach będziemy śpiewać godzinki do Matki Bożej. Tą modlitwą będziemy się modlić za dzieci poczęte. Zapraszam wszystkich do modlitwy. Tak bardzo potrzeba tej modlitwy za dzieci, za rodziców oczekujących dziecka. Mamy okazję, aby przez udział w tej modlitwie pomóc w uratowaniu życia nienarodzonego. Dzieci zapraszam po książeczki uczestnictwa w roratach, zarówno porannych jak i wieczornych. Przez cały czas adwentu, przy wieńcu adwentowym będzie wystawiona puszka na adwentową ofiarę dla fundacji Małych Stópek, która zajmuje się dziećmi uratowanym z aborcji. Fundacja zwróciła się o pomoc. Z ofiar zebranych z adwentowej jałmużny kupuje wyprawki dla dzieci uratowanych, szukając im jednocześnie nowego domu.
  8. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w sobotę – świętego Andrzeja – Apostoła męczennika.
  9. Prasa katolicka „Niedziela” do odebrania w zakrystii.