Ogłoszenia duszpasterskie Niedzieli Chrystusa Króla (21 LISTOPADA 2021 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Agata Domagała, Małgorzata Sarnecka, Edyta Zawadzka, Agnieszka Dymińska. Z ofiara dołączyły Helena Kumor, Maria Dymińska.
  2. Praca: Andrzej Słowiński, Bogdan Słowiński
  3. Dziś przypada uroczystość Chrystusa Króla. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego.
  4. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Cecylii – patronki kantorów i organistów. W naszych modlitwa pamiętajmy o naszym organiście.
  5. We wtorek spotkanie z kandydatami do bierzmowania o godz. 18.30 – grupa św. Izydora.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent – początek roku liturgicznego. Jest to czas oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa w bożym Narodzeniu oraz ma nam przypominać o powtórnym przyjściu Pana Jezusa na końcu czasów. Jak co roku będzie wystawiona adwentowa walizka dobroci, do której będziemy mogli złożyć produkty żywnościowa dla potrzebujących rodzin i samotnych w naszej parafii.
  7. Od nowego roku liturgicznego w pierwszy piątek miesiąca będzie całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Będzie Msza o godz. 07.00, następnie indywidualna adoracja; msza o 18.00; adoracja i zakończenie  o godz. 22.00. Przebieg adoracji będzie taki, że każdy będzie mógł się wpisać na listę i podjąć półgodzinną adorację Najświętszego Sakramentu. Takie małe zobowiązanie by na pewno być na adoracji w czasie przez siebie ustalonym.
  8. Są już do nabycia świece „Caritas” – ofiara na potrzebujących. Mała świeca – minimum 5 zł; duża – minimum 15 zł.
  9. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – wspomnienie św. Cecylii; środa – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy.
  10. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.