Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Zesłania Ducha Świętego (19 maja 2024 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Bożena Łysak, Ewa Lutwin, Monika Zarzycka, Anna Zarzycka. Z ofiara dołączyły Anna Łukawska, Cecylia Borek, Barbara Janus, Kinga Stępniewska. Kolejkę sprzątającą przejmują rodzice dzieci pierwszokomunijnych.
  3. W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
  4. W czwartek o godz. 17.00 spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.
  5. W sobotę uroczystość pierwszej komunii dla dzieci z trzecich klas naszej parafii. Msza św. o godz. 11.00.
  6. W najbliższą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy. W tą niedzielę upływa czas obowiązkowej spowiedzi.
  7. Można zamawiać msze święte z okazji Dnia Matki. Uroczysta Msza za mamy będzie 27 maja.
  8. Boże Ciało w tym roku przypada 30 maja. Uroczystość przygotowuje Modrzewie. Msza św. na placu przed Tadeuszem i Krystyną Żarnowieckich. Główny ołtarz i jednocześnie czwarty przygotowują rodziny od Żelisława i Anny Pabianów do Marka i Zofii Bakalarzów; drugi ołtarz na przeciwko Lucyny i Tadeusza Lutwinów – przygotowują rodziny od Elżbiety i Aleksego Kowalskich do Anny i Józefa Zarzyckich; trzeci ołtarz przy Małgorzacie i Leszku Ziętkach -przygotowują rodziny od Marioli i Sławomira Śrębowatych do Marii Bobrskiej; czwarty ołtarz przy Marku i Magdalenie Wronach – przygotowują rodziny od Anny i Roberta Posłowskich do Sabiny i Mariana Janaszków. Msza św. o godz. 10.00.
  9. Rocznica pierwszej komunii przypada 2 czerwca. Msza św. za dzieci o godz. 12.00.
  10. 1 czerwca przypada Dzień Dziecka. W tym dniu będzie Msza św. można zamawiać Mszę św. za swoje dzieci.
  11. Apeluję o godny strój w kościele. Właściwy ubiór w świątyni jest nie tylko znakiem kultury ubioru, ale przede wszystkim szacunku wobec miejsca świętego i sprawowanych świętych czynności liturgicznych.
  12. Pielgrzymka do Medjugorie w dniach 14-22 września. Koszt 1000 zł i 290 euro. Chętnych zapraszam do zakrystii. Ograniczona liczba miejsc.
  13. Kalendarz Kościoła: czwartek – uroczystość Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana; niedziela – uroczystość Najświętszej Trójcy.
  14. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.