Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Zesłania Ducha Świętego (19 maja 2024 r.)

Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Zesłania Ducha Świętego (19 maja 2024 r.)

Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Zesłania Ducha Świętego (19 maja 2024 r.)

 1. Sprzątanie kościoła: Bożena Łysak, Ewa Lutwin, Monika Zarzycka, Anna Zarzycka. Z ofiara dołączyły Anna Łukawska, Cecylia Borek, Barbara Janus, Kinga Stępniewska. Kolejkę sprzątającą przejmują rodzice dzieci pierwszokomunijnych.
 2. Praca:
 3. W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
 4. W czwartek o godz. 17.00 spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.
 5. W sobotę uroczystość pierwszej komunii dla dzieci z trzecich klas naszej parafii. Msza św. o godz. 11.00.
 6. W najbliższą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy. W tą niedzielę upływa czas obowiązkowej spowiedzi.
 7. Można zamawiać msze święte z okazji Dnia Matki. Uroczysta Msza za mamy będzie 27 maja.
 8. Boże Ciało w tym roku przypada 30 maja. Uroczystość przygotowuje Modrzewie. Msza św. na placu przed Tadeuszem i Krystyną Żarnowieckich. Główny ołtarz i jednocześnie czwarty przygotowują rodziny od Żelisława i Anny Pabianów do Marka i Zofii Bakalarzów; drugi ołtarz na przeciwko Lucyny i Tadeusza Lutwinów – przygotowują rodziny od Elżbiety i Aleksego Kowalskich do Anny i Józefa Zarzyckich; trzeci ołtarz przy Małgorzacie i Leszku Ziętkach -przygotowują rodziny od Marioli i Sławomira Śrębowatych do Marii Bobrskiej; czwarty ołtarz przy Marku i Magdalenie Wronach – przygotowują rodziny od Anny i Roberta Posłowskich do Sabiny i Mariana Janaszków. Msza św. o godz. 10.00.
 9. Rocznica pierwszej komunii przypada 2 czerwca. Msza św. za dzieci o godz. 12.00.
 10. 1 czerwca przypada Dzień Dziecka. W tym dniu będzie Msza św. można zamawiać Mszę św. za swoje dzieci.
 11. Apeluję o godny strój w kościele. Właściwy ubiór w świątyni jest nie tylko znakiem kultury ubioru, ale przede wszystkim szacunku wobec miejsca świętego i sprawowanych świętych czynności liturgicznych.
 12. Pielgrzymka do Medjugorie w dniach 14-22 września. Koszt 1000 zł i 290 euro. Chętnych zapraszam do zakrystii. Ograniczona liczba miejsc.
 13. Kalendarz Kościoła: czwartek – uroczystość Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana; niedziela – uroczystość Najświętszej Trójcy.
 14. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.
 15. Prasa katolicka – „Niedziela” do odebrania w zakrystii.