Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Miłosierdzia Bożego (11 kwietnia 2021 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Miłosierdzia Bożego (11 kwietnia 2021 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Miłosierdzia Bożego (11 kwietnia 2021 r.)

 1. Sprzątanie kościoła: Anna Domagała, Jolanta Pędzik, Małgorzata Janaszek, Danuta Myca. Z ofiarą dołączyły Danuta Żuchowska, Genowefa Jamróz, Barbara Stefańska, Sylwia Myca.
 2. Praca:
 3. Zapowiedzi przedślubne: Jolanta Pawełkiewicz – panna i Bartłomiej Przybylski zapowiedź pierwsza.
 4. W przyszłą niedzielę radni przejdą za zbiórką na remont kościoła. Jak się tylko ociepli przystąpimy do dalszych prac przy kościele. Jestem po rozmowie w sprawie przeróbki bram przy kościele i na plebanii. Rozmawiałem także w sprawie figur do wnęk na fasadzie kościoła. Myślę, że wkrótce dopniemy sprawę.
 5. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 6. W IV Konkursie ,,Najpiękniejsza i Najwyższa Palma Wielkanocna 2021” udział wzięło 23 dzieci. Dziękuje dzieciom za zaangażowanie i pięknie wykonane palmy. Decyzją jury nagrody główne otrzymują: w kategorii Najpiękniejsza Palma Wielkanocna 2021: Gabriela Snochowska; w kategorii Najwyższa Palma Wielkanocna 2021: Magdalena Wiącek. Wszystkie dzieci otrzymały podarunki za udział w konkursie. Fundatorem nagród jest Stowarzyszenie „Posłowice”, któremu dziękuję za zaangażowanie w konkurs.
 7. W tym roku przypada 100-lecie ofiarowania Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Z tej racji zostanie przy kościele postawiona figura Jezusa z Jego otwartym sercem dla grzeszników.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.
 9. Ministerstwo Zdrowia wprowadziło obostrzenia sanitarne na czas świąt i po świętach. W tej chwili przypada 1 osoba na 20 metrów kwadratowych. Do naszego kościoła może wejść do 25 osób. Dlatego bardzo proszę by, wchodząc do środka przeliczyć, czy jest już wystarczająca liczba – jeśli tak to pozostańmy na zewnątrz kościoła. Bez problemu możemy uczestniczyć we Mszy św. na zewnątrz kościoła, gdyż cały kościół jest nagłośniony. Na święta postawimy na zewnątrz ławki, by jak największa liczba mogła uczestniczyć w liturgii. Ograniczenie co do ilości osób nie obejmuje lektorów, kantorów i ministrantów.
 10. Przyjmowanie komunii: zachowujemy dystans; maseczki zdejmujemy na samą komunię; jedna ławka na całości stopnia.
 11. Kalendarz liturgiczny: .
 12. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.
 13. Prasa katolicka – „Niedziela” oraz „Miłujcie się” do odebrania w zakrystii.