Ogłoszenia Duszpasterskie IX Niedzieli Zwykłej (02 czerwca 2024 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Katarzyna Szawara; Sylwia Arabasz; Edyta Malczewska; Ryszard Lutwin; Kamil Stelmaszczyk; Klaudia Arabasz; Martyna Lutwin.
  3. Dziękuje Stowarzyszeniu „Posłowice” za niespodzianki, które przygotowano na Dzień Matki oraz na Dzień Dziecka.
  4. Zakończył się Biały Tydzień w naszej wspólnocie parafialnej. Dzieci pierwszokomunijne po przyjęciu pierwszej komunii świętej przez cały tydzień uczestniczyły we Mszy świętej. Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za owocną współpracę, jak również dzieciom za solidne przygotowanie się do tej uroczystości.
  5. Mieszkańcom Modrzewia dziękuję za przygotowanie Bożego Ciała. Serdeczne podziękowania składam radnym za ich trud i zaangażowanie. Bóg zapłać!
  6. Rozpoczął się miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Codziennie po Mszy św. litania do Serca Pana Jezusa.
  7. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Cztery ołtarze wokół kościoła i procesja z Najświętszym Sakramentem. Ołtarze: po wyjściu z kościoła patrząc na kościół: po lewej stronie przygotowuje Nastole; na wysokości zakrystii Górka; na wysokości zakrystii ministranckiej Modrzewie; na wysokości schodów wejściowych do kościoła Leśniówka.
  8. W piątek pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od 17.30. W tym dniu całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  9. W sobotę po Mszy św. spotkanie Apostolatu Maryjnego.
  10. Młodzież z roczników 2010 i 2011 jeśli chce przystąpić do bierzmowania – zapisy w zakrystii.
  11. Można już zapisywać Msze św. na przyszły rok. Jest już zeszyt z intencjami.
  12. Pielgrzymka do Medjugorie w dniach 14-22 września. Koszt 1000 zł i 290 euro. Chętnych zapraszam do zakrystii. Ograniczona liczba miejsc.
  13. Kalendarz Kościoła: poniedziałek – wspomnienie św. Karola Lwangi; środa – wspomnienie św. Bonifacego; piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (nie ma postu); sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  14. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.