Ogłoszenia duszpasterskie IX Niedziel Zwykłej (30 maja 2021 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie IX Niedziel Zwykłej (30 maja 2021 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie IX Niedziel Zwykłej (30 maja 2021 r.)

 1. Sprzątanie kościoła: dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie świątyni i otoczenia wokół kościoła i plebanii na uroczystość pierwszej komunii. Za tydzień kolejkę przejmują rodzice dzieci rocznicowych
 2. Praca: Stanisław Bocheński, Jerzy Matys.
 3. Wczoraj odbyła się w naszej wspólnocie uroczystość pierwszokomunijna. Do pierwszej komunii przystąpiło jedenaścioro dzieci. Od dzisiaj do soboty dzieci będą przeżywały swój Biały tydzień. Dziękuję rodzicom za dobrą współpracę. Dzieci komunijne wraz z rodzicami jako dar ołtarza, ufundowali figurę Serca Pana Jezusa, która stoi na placu kościelnym. Bóg zapłać.
 4. Dziś przypada uroczystość Przenajświętszej Trójcy.
 5. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie z ministrantami.
 6. W środę po Mszy św. spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi oraz dziewczynkami rocznicowymi i innymi dziewczynkami, które będą chciały sypać kwiaty na procesji Bożego Ciała.
 7. W najbliższy czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 08.00 i 10.00 a po niej procesja do czterech ołtarzy. Procesja będzie miała następujący przebieg: pierwszy ołtarz – Ewelina i Adam Zawadzccy; drugi – Katarzyna i Mateusz Klimczakowie; trzeci – Marek Wójcik; czwarty – Ilona i Malczewscy (rodz. Malczewskich). Porządek procesji: krzyż i ministranci ze świecami, poduszeczki, różaniec, figura Matki Bożej Fatimskiej, feretron św. Izydora, sztandar z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego, chłopcy komunijni, dziewczynki sypiące kwiaty, ministranci, ministranci z ogniem, Najświętszy Sakrament pod baldachimem, organista ze śpiewającymi (zabrać okulary do czytania), reszta wiernych. Pośrodku zebranych nagłośnienie. Będą rozdawane śpiewniki na procesję.
 8. W najbliższy piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze o 07.00 i 18.00. Spowiedź od godz. 17.30. Do spowiedzi zapraszam dzieci, które w tamtym roku miały pierwszą komunię świętą. Zapraszam do spowiedzi także rodziców i najbliższą rodzinę.
 9. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Apostolatu Maryjnego.
 10. W najbliższą niedzielę dzieci, które przystąpiły do pierwszej komunii świętej na Mszy o godz. 12.00 będą przeżywały swoją rocznicę. Dzieci, które odprawiły dziewięć pierwszych piątków miesiąca, proszę o przyniesienie książeczek pierwszopiątkowych.
 11. W najbliższą niedzielę odbędzie się zbiórka na hospicjum prowadzone przez Caritas. Przedstawiciele Caritas będę przed kościołem zbierać ofiary do puszek.
 12. Przyjmowanie komunii: zachowujemy dystans; maseczki zdejmujemy na samą komunię; jedna ławka na całości stopnia.
 13. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – święto Nawiedzenia NMP; wtorek – wspomnienie św. Justyna męczennika; w czwartek uroczystość Bożego Ciała; piątek – wspomnienie św. Bonifacego męczennika i biskupa.
 14. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.
 15. Prasa katolicka – „Niedziela” (artykuł o parafii) do odebrania w zakrystii.