Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedzieli Zwykłej (31 stycznia 2021 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Katarzyna Nosek, Anna Żarnowiecka-Pabjan, Monika Żarnowiecka, Anna Pabian Agnieszka Żarnowiecka, Małgorzata Sikorska. Odśnieżanie: Adrian Sikorski, Tomasz Pabjan. Z ofiarą dołączyły: Krystyna Pabian, Marlena Dróżdż, Aleksandra Pyk.
  2. Praca: Adam Zawadzki.
  3. We wtorek uroczystość Objawienia Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 07.00 i 18.00. Na każdej Mszy św. poświecenie świec. Na Mszy św. o godz. 18.00 dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii św. odnowią swoje przyrzeczenia chrzcielne i otrzymają książeczki do nabożeństwa. Ofiara zbierana w tym dniu przeznaczona jest na zakonny kontemplacyjne. Po Mszy św. wieczornej zapraszam kolejkę sprzątającą do rozebrania szopki.
  4. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 17.30.
  5. W piątek przypada wspomnienie św. Agaty. W tym dniu święcimy wodę, sól i chleb św. Agaty. Według tradycji chleb poświęcony we wspomnienie św. Agaty trzymany w pomieszczeniu chroni dom od pożaru i kataklizmów.
  6. W sobotę po Mszy św. spotkanie Apostolatu Maryjnego.
  7. Od przyszłej niedzieli będzie można wylosować sobie patrona na cały rok. W kaplicy Matki Bożej Fatimskiej będzie koszyczek, z którego można będzie sobie wylosować karteczkę z imieniem świętego. Przez cały rok wylosowany święty będzie dla osoby patronem i opiekunem. Do niego zanosimy modlitwy i dziękując za jego świętość modlimy się o jego wstawiennictwo u Boga.
  8. W niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Róż Różańcowych.
  9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy gościć ks. bpa Jana Piotrowskiego. Pragnie odwiedzić naszą parafię, by przez modlitwę dziękować Panu Bogu za dar rozbudowy i remontu świątyni.
  10. Rok Św. Józefa – każdego 19 miesiąca będziemy odmawiać litanię do św. Józefa za naszych ojców z prośbą o umocnienie w nich ojcostwa.
  11. Kalendarz liturgiczny: w piątek wspomnienie św. Agaty; w sobotę wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i towarzyszy.
  12. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.