Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedzieli Wielkiego Postu – Laetare (27 marca 2022 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Małgorzata Sarnecka, Iwona Posłowska, Paulina Posłowska.
  2. Praca: Leszek Błaszczyk
  3. Zapowiedzi przedślubne: Natalia Lechsztef – panna i Marcin Papież – kawaler zapowiedź pierwsza; Sylwia Karyś – panna i Paweł Król – kawaler zapowiedź pierwsza; Karolina Pękalska – panna i Piotr Żarnowiecki – kawaler zapowiedź pierwsza.
  4. Kończą się nasze wielkopostne rekolekcje. Dziękuję ks. Michałowi Olejarczykowi – wykładowcy naszego seminarium i dyrektorowi Studium Organistowskiego za wygłoszone nauki rekolekcyjne. Bóg zapłać!
  5. Rozpoczęły się prace przy zmianie dachu na plebanii. Zostało wymienione w niektórych miejscach deskowanie ze względu na zniszczenia dokonane przez wodę.
  6. W środę wyjazd ministrantów na basen rekreacyjny. Zbiórka 16.45 przed hotelem „Binkowski”.
  7. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00 (kto był u spowiedzi rekolekcyjnej nie musi przystępować do spowiedzi pierwszopiątkowej – wystarczy, że przyjmie komunię świętą wynagradzającą Sercu Jezusowemu). Droga krzyżowa o 17.30.
  8. W sobotę spotkanie Apostolatu Maryjnego.
  9. W niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Róż Różańcowych.
  10. Także w przyszłą niedzielę będzie można złożyć do koszyczka, który będzie w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej na leczenie dla p. Ewy Stanek.
  11. W przyszłą niedzielę także spotkanie zespołu synodalnego o godz. 18.00.
  12. Można zakupić wielkanocnego baranka na stół wielkanocny. Ofiara minimalna 6 zł za baranka – całość przeznaczona na pomoc dla mieszkańców Ukrainy.
  13. Codziennie po Mszy św. odmawiamy dziesiątek różańca w intencji pokoju na Ukrainie.
  14. Parafia i Stowarzyszenie POSŁOWICE ogłaszają V edycję Konkursu na Najwyższą i Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Zapraszamy do udziału wszystkie dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej – też te z ostatnich klas! Warunkiem udziału jest wcześniejsze zgłoszenie. Regulamin konkursu wraz z formularzem zgłoszeniowym są dostępne w kaplicy MB Fatimskiej. Tam też, do opisanej paczki, należy złożyć zgłoszenia – do przyszłej niedzieli.
  15. Kalendarz liturgiczny:
  16. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.