Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedzieli Wielkiego Postu (14 lutego 2021 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Agata Łysak, Marzena Łysak, Agnieszka Kowalska, Małgorzata Ziętek. Z ofiarą dołączyła Bożena Kowalska.
  3. Podziękowania ks. prof. Pawłowi Borto za przeprowadzone rekolekcje. Bóg zapłać!
  4. Zapowiedzi przedślubne: Dominika Kozieł – panna oraz Paweł Janaszek – kawaler. Zapowiedź druga.
  5. Odwiedziny chorych. Jeśli ktoś ma życzenie by go odwiedzić ze spowiedzią i sakramentem komunii to proszę bardzo o zgłaszanie chorego do zakrystii.
  6. Msza św. za chorych w nagłych przypadkach. Gdyby zdarzyła się sytuacja nagłej choroby, wypadku i najbliżsi chcieliby zamówić Msze św.  to proszę kontaktować się z kancelarią parafialną. W takich sytuacjach dekret ks. bpa pozwala mi na odprawienie drugiej Mszy za chorego.
  7. W naszej parafii jak co roku będzie organizowany konkurs na najpiękniejszą i najwyższą palmę wielkanocną. Konkurs przeznaczony dla dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej. Współorganizatorem jest Stowarzyszenie „Posłowice”. Regulamin konkursu jest wyłożony w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej. Po wypełnieniu zgłoszenia przynosimy je do kościoła i wrzucamy do skrzynki, która będzie ustawiona w kaplicy.
  8. Ze względu na panujące warunki epidemiczne, w tym roku również nie będzie drogi krzyżowej na Nastolu.
  9. Przyjmowanie komunii: zachowujemy dystans; maseczki zdejmujemy na samą komunię; jedna ławka na całości stopnia.
  10. W niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 Gorzkie Żale.
  11. Kalendarz liturgiczny: w piątek wspominamy św. Józefa Oblubieńca. Na zakończenie Mszy św. odmówimy litanię do św. Józefa. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii św., odmówienie litanii do św. Józefa oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
  12. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.