Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedzieli Wielkanocy (30 kwietnia 2023 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Barbara Winiarska, Ewelina Zawadzka, Paulina Malarczyk. Z ofiara dołączyły Maria Cieśla, Danuta Chudzicka.
  2. Praca: Władysław Wróbel – użyczenie ciągnika; Stanisław Bocheński, Jerzy Matys.
  3. Witraż: Katarzyna i Mateusz Klimczak – pewna suma oraz wszystkim, którzy chcąc pozostać anonimowymi złożyli ofiare na witraże.. Bóg zapłać za ten dar dla naszej wspólnoty parafialnej.
  4. W imieniu naszego seminarium duchownego dziękuje za jajka złożone w Wielką Sobotę.
  5. Rozpoczęły się prace przy balkonie na plebanii. Płytki położone na balkonie na wskutek mrozu i wody odeszły od zaprawy. Inne prace zaplanowane przez Radę Parafialną i Ekonomiczna mam nadzieję, że rozpoczną się po odpuście parafialnym.
  6. Na słupach głównej bramy zostały zamontowane dwie figury: św. Barbary – która była patronką wielu parafian pracujących na kopalni oraz św. Andrzeja Boboli – orędownika na trudne czasy. Poświęcenie figur w środę po Mszy św. o godz. 10.00.
  7. Dziś radni przejdą za zbiórką na prace przy kościele.
  8. W poniedziałek rozpoczyna się miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Msze św. w tygodniu o godz. 18.00. po Mszy św. nabożeństwo majowe. Bardzo proszę, by zadbać o przydrożne krzyże i kapliczki.
  9. W poniedziałek wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika.
  10. We wtorek przypada Dzień Flagi Narodowej. Proszę o wywieszenie flag.
  11. W środę przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o godz. 08.00 i 10.00.
  12. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze o godz. 07.00 i 18.00. Spowiedź od 17.30. W tym dniu całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  13. W sobotę po Mszy św. spotkanie Apostolatu Maryjnego.
  14. W niedzielę po Mszy św. o godz. 08.00 spotkanie Róż Różańcowych.
  15. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika; środa – uroczystość NMP Królowej Polski; czwartek – wspomnienie św. Floriana – modlimy się za strażaków; sobota – święto świętych apostołów Filipa i Jakuba.
  16. Solenizantom tego tygodnia życzymy wszelkich łask oraz błogosławieństwa Bożego.
  17. Prasa katolicka „Niedziela” oraz „Trwajcie w miłości” do odebrania w zakrystii.