Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedzieli Adwentu  (22 grudnia  2019 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Barbara Stefańska, Danuta Myca, Sylwia Myca, Paweł Posłowski, Michał Pędzik, Ewa Daleszak, Ilona Malczewska, Krystyna Kapusta.
  2. Zakończyliśmy prace związane z położeniem posadzki w starej części kościoła. Koszt tej części to 21 800 zł kamień oraz 16 500 zł robocizna wraz z materiałami montażowymi. Wypłaciłem 20 tysięcy.
  3. Dziś o godz. 11.00 harcerki z naszej parafii do świątyni przyniosą Betlejemskie Światło Pokoju.
  4. W sobotę będzie u nas konserwator zabytków z Krakowa. Dokona odkrywek zamalowanych malowideł i podejmie decyzję co do dalszych działan.
  5. Dziś dzieci, które uczestniczyły w roratach i oddały książeczkę uczestnictwa po Mszy o godz. 11.00 otrzymają nagrody.
  6. Po każdej Mszy św. dzieci mogą składać wykonane przez siebie bombki w konkursie „Bombka dla Bożej Dzieciny”. Zapisy: po Mszy o godz. 8.00 – Ewelina Zawadzka; po 11.00 – Justyna Głogowska; po 16.00 – Katarzyna Klimczak. Rozstrzygnięcie konkursu w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00.
  7. Dziś także można złożyć podpisy pod petycją o uruchomienie komunikacji na ul. Nastole. Zajmuje się tym Marcin Papież.
  8. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej będziemy dekorowali kościół na uroczystość Bożego Narodzenia.
  9. W uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. będą o godz. 24.00 – Pasterka, o godz. 10.00 i 12.00. Dyżur lektorów i kantora I niedzieli miesiąca.
  10. W drugi dzień świąt Msze św. o godz. 8.00; 10.00; 12.00. Dyżur lektorów i kantora z V niedzieli.
  11. Od niedzieli 29 grudnia. będzie obowiązywał nowy porządek Mszy św.: 8.00; 10.00 i 12.00. Nie będzie Mszy św. o 16.00. Modlitwa wypominkami, która była na 11.00 od przyszłej niedzieli będzie na 12.00. Dyżur lektora i kantora z V niedzieli.
  12. W drugi dzień świąt zbieramy ofiarę na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.
  13. W piątek w uroczystość św. błogosławieństwo wina.
  14. Dziękuję Stowarzyszeniu „Posłowice” za ufundowanie bułek dla dzieci w okresie adwentu oraz Różom różańcowym a także Apostolatowi Maryjnego za posługę przy rozdawaniu bułek i w czasie spotkania na plebanii.
  15. W zakrystii jest do odebrania list do Grona Przyjaciół Seminarium.
  16. Prenumerata „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
  17. Kalendarz liturgiczny: w piątek wspomnienie św. Jana Apostoła; w sobotę Św. Młodzianków.
  18. Prasa katolicka „Niedziela” oraz „Miłujcie się” do odebrania w zakrystii.