Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedzieli Adwentu (19 GRUDNIA 2021 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Marzena Wiącek, Danuta Stąpór, Beata Woś, Janusz Woś, Dariusz Domagała. Bardzo proszę by obecna kolejka sprzątająca oraz ta, która będzie sprzątać w święta przyszły w środę po Mszy św. wieczornej by przystroić kościół na uroczystość Bożego Narodzenia.
  3. W kościele są nowe ławki na bocznych ścianach. Ostateczny koszt podam w przyszłą niedzielę.
  4. Na stronie internetowej w ogłoszeniach został umieszczony link do filmu „Różaniec ze Świętymi i Błogosławionym”, który po kliknięci można obejrzeć. Jest zamieszczony na YouTube na kanale naszej parafii.
  5. Dziś członkowie Stowarzyszenia „Posłowice” po Mszach o godz. 10.00 i 12.00 zbierają zgłoszenia oraz bombki do konkursu „Bombka dla Bożej Dzieciny”.
  6. Dziś radni przejdą z opłatkami po rodzinach naszej parafii. Opłatki zostały pobłogosławione na Mszy św. o godz. 08.00.
  7. W poniedziałek do naszej parafii przybędą relikwie bł. Michael Joseph McGivney’a założyciela rycerzy Kolumba. Nasza wspólnota Rycerzy Kolumba uroczyście wniesie obraz i relikwiarz o godz. 17.45. Po Mszy św. Rycerze Kolumba będą się modlić modlitwą różańcową w intencji wspólnoty rycerzy prosząc jednocześnie o nowych członków. Zapraszam wszystkich na to modlitewne spotkanie.
  8. W środę jak wcześniej wspomniałem przygotowujemy po Mszy św. kościół na Boże Narodzenie. Zapraszam sprzątających do dekoracji świątyni.
  9. W piątek przypada Wigilia przed uroczystością Bożego Narodzenia. Msza św. 0 6.30. – ostatnie roraty tego roku. W radości na święta Bożego Narodzenia spędzajmy wigilię w naszych domach.
  10. W sobotę przypada uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. o godz. 24.00 – Pasterka oraz o 10.00 i 12.00.
  11. W niedzielę uroczystość Świętej Rodziny z Nazaretu. Nie ma wspomnienia św. Szczepana. W tym dniu wspomożemy ofiarą Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  12. Kalendarz liturgiczny: W sobotę uroczystość Bożego Narodzenia – msze św. o godz. 24.00 (Pasterka), 10.00 i 12.00; w niedzielę uroczystość Świętej Rodziny z Nazaretu.
  13. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.
  14. Prasa katolicka – „Niedziela” oraz „Miłujcie się” do odebrania w zakrystii. Można już zapisywać się na prenumeratę „Niedzieli” oraz „Miłujcie się” na przyszły rok.