Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (25 kwietnia 2021 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (25 kwietnia 2021 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (25 kwietnia 2021 r.)

 1. Sprzątanie kościoła: Marzena Wiącek, Barbara Bętkowska, Anna Głowacka, Katarzyna Stąpór.
 2. Praca: Bogdan Sarnecki, Bogdan Słowiński. Dziękuję Bogdanowi Żarnowieckiemu za piach do przeróbki bramy.
 3. Dziękuję ojcom dzieci pierwszokomunijnych za prace przy pielęgnacji krzewów przy kościele.
 4. W poniedziałek po Mszy św. spotkanie z dziećmi komunijnymi.
 5. We wtorek o godz. 12.00 pogrzeb Mariana Józefa Malczewskiego.
 6. W piątek po Mszy św. spotkanie z ministrantami.
 7. W sobotę po Mszy św. spotkanie Apostolatu Maryjnego.
 8. W tym dniu rozpoczyna się peregrynacja obrazu św. Józefa – Opiekuna Rodzin w naszej parafii. Z tej racji przez cały tydzień do 8 maja będzie możliwość modlitwy i podziękowań św. Józefowi za wyproszone łaski. Porządek peregrynacji będzie następujący (załącznik).
 9. Od soboty rozpoczyna się miesiąc maj – poświęcony Matce Bożej. Każdego dnia w ciągu tygodnia Msza św. o godz. 18.00 z nabożeństwem majowym. Proszę o udekorowane figur i krzyży znajdujących się na terenie parafii.
 10. Ministerstwo Zdrowia wprowadziło obostrzenia sanitarne na czas świąt i po świętach. W tej chwili przypada 1 osoba na 20 metrów kwadratowych. Do naszego kościoła może wejść do 25 osób. Dlatego bardzo proszę by, wchodząc do środka przeliczyć, czy jest już wystarczająca liczba – jeśli tak to pozostańmy na zewnątrz kościoła. Bez problemu możemy uczestniczyć we Mszy św. na zewnątrz kościoła, gdyż cały kościół jest nagłośniony. Na święta postawimy na zewnątrz ławki, by jak największa liczba mogła uczestniczyć w liturgii. Ograniczenie co do ilości osób nie obejmuje lektorów, kantorów i ministrantów.
 11. Przyjmowanie komunii: zachowujemy dystans; maseczki zdejmujemy na samą komunię; jedna ławka na całości stopnia.
 12. Kalendarz liturgiczny: w czwartek wspomnienie św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
 13. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.
 14. Prasa katolicka – „Niedziela” oraz „Miłujcie się” do odebrania w zakrystii.