Ogłoszenia duszpasterskie III Niedzieli Zwykłej (23 STYCZNIA 2022 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Monika Lis, Mateusz Klimczak, Andrzej Słowiński, Bogdan Słowiński, Edyta Kowalska. Z ofiarą dołączyły Janina Posłowska, Marta Kaniewska, Kazimiera Wawrzycka.
  3. Zakończyły się Msze kolędowe w naszej parafii. Dziękuje wszystkim, którzy skorzystali z możliwości uczestniczenia we wspólnej modlitwie. Z moich obliczeń wynika, że 85% rodzin odpowiedziało na zaproszenie kolędowe. Dziękuję za ofiary kolędowe – Bóg zapłać. Na kościół zostało złożone – 9450 zł. Bóg zapłać!
  4. Budynek gospodarczy za kościołem został oddany do użytku. Dziękuję Januszowi Wołowcowi, który nadzorował wszystko i z sukcesem załatwił wszelkie formalności. Bóg zapłać! Będę się starał przenieść przyłącze do budynku gospodarczego, by zejść z taryfy przemysłowej na gospodarczą. Taryfa „G” jest o wiele tańsza od przemysłowej na której jest przyłączony kościół.
  5. Dyrektor Studium Organistowskiego ks. Michał Olejarczyk przysłał do pracy w naszej parafii nowego organistę, który jest uczniem studium organistowskiego. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie p. Amadeusza Łukawskiego, który podejmuje u nas prace i jednocześnie będzie doskonalił swoje umiejętności śpiewu i gry na organach.
  6. Zarząd Stowarzyszenia „Posłowice” zaprasza na spotkanie sprawozdawcze 24 stycznia br. na godz. 19.00 na salkę św. Izydora. Zapraszamy te osoby, które należą do stowarzyszenia, jak również tych, którzy chcieliby należeć i pomagać lokalnej społeczności.
  7. W najbliższą niedzielę ks. bp Jan Piotrowski poświęci nowe witraże w naszej świątyni, jak również tablicę pamiątkową. Zapraszam fundatorów na Mszę św. o godz. 12.00 oraz dzieci pierwszokomunijne i kandydatów do bierzmowania.
  8. W przyszłą niedzielę dyżur kantorów i lektorów z V niedzieli.
  9. W poniedziałek 31 stycznia po Mszy św. spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi i ich rodzicami.
  10. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Salezego; wtorek – święto nawrócenia św. Pawła; środa – wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa; piątek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.
  11. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.