Ogłoszenia duszpasterskie III Niedzieli Zwykłej (22 stycznia 2023 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie III Niedzieli Zwykłej (22 stycznia 2023 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie III Niedzieli Zwykłej (22 stycznia 2023 r.)

  1. Sprzątanie kościoła: Monika Żarnowiecka, Agnieszka Żarnowiecka, Bożena Wałdon, Anna Żarnowiecka-Pabjan, Tomasz Pabjan. Z ofiarą dołączyła Marta Moszczyńska.
  2. Praca:
  3. Zapowiedzi przedślubne:
  4. Zakończyła się kolęda w naszej wspólnocie parafialnej. W tym roku miała podwójną formę: wizyty w domu oraz mszy kolędowej. Każda z tych form jest równoległa – zarówno msza kolędowa jak wizyta w domu wiąże się z błogosławieństwem domu. Nowością było to, że należało się zapisać na jedną z tych form kolędy. Dziękuje wszystkim, którzy skorzystali z możliwości pobłogosławienia domu i rodziny na nowy nadchodzący rok. Z racji kolędy składa się ofiarę kolędową. W naszej parafii ma ona podwójny wymiar: jest składana ofiara na potrzeby parafii oraz ofiara dla księdza. Ofiara dla księdza jest wynagrodzeniem i jednocześnie podziękowaniem za cały rok pracy w parafii. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary złożone dla mnie jako wyraz podziękowania za całoroczną pracę – Bóg zapłać. Cieszę się, że docenianie trud pracy proboszcza. Dziękuję za ofiary kolędowe – Bóg zapłać. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na kościół – Bóg zapłać!
  5. Podziękowanie z Ukrainy.
  6. Kalendarz Kościoła: wtorek – wspomnienie św. Franciszka Salezego; środa – święto nawrócenia św. Pawła; czwartek – wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa; sobota – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.
  7. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.
  8. Prasa katolicka – „Niedziela” oraz „Miłujcie się” do odebrania w zakrystii.