Ogłoszenia duszpasterskie III Niedzieli Wielkiego Postu (20 marca 2022 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Aneta Piłat, Kacper Piłat, Kazimiera Szewczyk, Robert Posłowski, Katarzyna Snochowska z Gabrysia i Marceliną. Z ofiarą dołączyli Daniela Piłat, Halina Augustowska, Stanisław Papież.
  3. W ubiegłą niedzielę po spotkaniu zespołu synodalnego rozmawiałem z radą parafialną na temat zmiany pokrycia dachu na plebani. Wyjaśniłem sytuację, która wygląda następująco: jeśli nie podejmiemy prac związanych z wymianą dachu to za dwa lata- trzy będzie do wymiany całą więźba dachowa. Na dziś do wymiany są tylko niektóre elementy więźby i blacha. Rada parafialna zadecydowała, aby podjąć prace związane z wymianą dachu, by nie narażać się na większe koszty w późniejszym czasie. Tak więc podejmujemy prace związane z wymianą pokrycia dachu na plebani.
  4. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi i ich rodzicami.
  5. W poniedziałek spotkanie z ministrantami i ich rodzicami.
  6. W środę po Mszy św. spotkanie z kandydatami do bierzmowania – grupa św. Izydora.
  7. W piątek uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu rozpoczynamy nasze wielkopostne rekolekcje. Program rekolekcji w gazetniku. Związku z uroczystością Zwiastowania Pańskiego już od dziś można zapisać się do księgi duchowej adopcji. Osoba podejmująca duchową adopcję podejmuje się modlitwy w intencji dziecka poczętego a zagrożonego aborcją, by szczęśliwie się urodziło. Księga wyłożona w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej.
  8. W sobotę dzień spowiedzi: 07.30-.9.00 oraz 15.30-18.30.
  9. W niedzielę zakończenie rekolekcji.
  10. od piątku będzie można zakupić wielkanocnego baranka na stół wielkanocny. Ofiara 6 zł za baranka – całość przeznaczona na pomoc dla mieszkańców Ukrainy.
  11. Codziennie po Mszy św. odmawiamy dziesiątek różańca w intencji pokoju na Ukrainie.
  12. Parafia i Stowarzyszenie POSŁOWICE ogłaszają V edycję Konkursu na Najwyższą i Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Zapraszamy do udziału wszystkie dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej – też te z ostatnich klas! Warunkiem udziału jest wcześniejsze zgłoszenie. Regulamin konkursu wraz z formularzem zgłoszeniowym będą dostępne w kaplicy MB Fatimskiej od przyszłego piątku. Tam też, do opisanej paczki, należy złożyć zgłoszenia.
  13. Kalendarz liturgiczny: piątek – uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
  14. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.