Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedzieli Wielkiego Postu (03 marca 2024 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Katarzyna Szawara, Iwona Posłowska, Aneta Piłat, Paulina Posłowska. Z ofiarą dołączyły Halina Augustowska, Daniela Piłat, Urszula Łoboda.
  2. Praca: Artur Dróżdż; Tadeusz Lutwin, Jerzy Stokowiec, Edward Żarnowiecki, Dariusz Orkisz, Marek Bakalarz.
  3. Dziękuję Grzegorzowi Głogowskiemu za materiał na poręcze przy schodach w alejce. Bóg zapłać.
  4. W kościele są już nowe ławki w całości. Jak widzicie są wszystkie. Stolarz mnie trochę zaskoczył, bo zadzwonił do mnie i powiedział, że zrobiła już wszystkie. Koszt całości wykonania ławek to 75 tysięcy. Wypłaciłem wcześniej 15 tysięcy, teraz 10 tysięcy, co daje 25 tysięcy. Do spłaty pozostało 50 tysięcy.
  5. Dziś spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców po Mszy św. o godz. 12.00.
  6. Od piątku rozpoczynamy nasze wielkopostne rekolekcje. W piątek Msze św. o 07.00 oraz 19.00. Droga Krzyżowa o 18.30, która poprowadzi wspólnota Koła Koronkowego. W sobotę Msze św. o godz. 08.00; 16.30 dla dzieci oraz o 18.00. Spowiedź od 07.30 do 09.00 oraz od 16.00 do 18.00. W niedzielę Msze św. w porządku niedzielnym. Gorzkie Żale za tydzień po Mszy św. o godz. 10.00. W niedzielę przypada o godz. 12.00 Msza św. dla rodzin z małymi dziećmi. Po Mszy św. Droga Krzyżowa dla dzieci. Rozważania poprowadzą dzieci z Ogniska Misyjnego.
  7. Rekolekcje poprowadzi ks. Tomasz Stradomski pracujący w parafii Przemienienia Pańskiego na Białogonie. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 10.00. Proszę o pojazd. Chorych można zapisywać w zakrystii.
  8. Przypominam o konkursie na „Najpiękniejszą palmę”. Rozstrzygnięcie konkursu będzie w Niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 12.00. Warunkiem udziału w konkursie jest wcześniejsze złożenie wypełnionego przez rodziców formularza zgłoszeniowego do 17 marca 2024 r. Formularze przy gazetniku, które później wrzucamy do pudełka.
  9. Stowarzyszenie „Przyjazne Kielce” oraz Stowarzyszenia „Posłowice” zorganizowały spotkanie, którego tematem był Ogólny Plan zagospodarowania sporządzany przez miasto Kielce. Na spotkaniu ustalono, że ma być zabudowa jednorodzinna. Kto chce podpisać listę za to lista jest przy konfesjonale.
  10. W zakrystii są do nabycia wielkanocne baranki. Ofiara przeznaczona na obiady dla dzieci potrzebujących. Minimalna ofiara to 10 zł.
  11. Kalendarz Kościoła: poniedziałek – święto św. Kazimierza Królewicza; w niedzielę przypada niedziela „Laetare”.
  12. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.