Ogłoszenia duszpasterskie III Niedzieli Adwentu – Niedziela „Gaudete” (17 grudnia 2023 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Ewelina Zawadzka, Paulina Malarczyk, Renata Matys, Maria Brzoza. Z ofiarą dołączyły Maria Cieśla, Danuta Chudzicka, Helena Wojewódzka. Bieżącą kolejkę sprzątającą oraz kolejkę, która będzie sprzątać na święta zapraszam w czwartek do przygotowania szopki na Boże Narodzenie. Zapraszam na godz. 17.00.
  2. Praca: dziękuję Stanisławowi Papieżowi za posługę przy odwiedzinach chorych.
  3. Kończą się nasze adwentowe rekolekcje. Dziękujmy Bogu za ten przeżyty czas. Ks. dr Bartłomiejowi Pieronowi składam serdeczne Bóg zapłać, za to, że był z nami na modlitwie i głosił duchowe nauki wprowadzające w czas świąt Bożego Narodzenia. Bóg zapłać.
  4. W starej części zostały wstawione nowe ławki. Dziękuję za ofiarę na ławki składaną przy opłatkach. Wygląda następująco: Leśniówka – 4260 zł; Nastole – 3220 zł; Górka – 5720 zł; Modrzewie – 3200 zł z jednej części. W sumie do tej pory zostało złożone 16400 zł. Bóg zapłać za ofiarę. Koszt ławek to 25 tysięcy. Wypłaciłem 18 tysięcy za ławki. Zostało jeszcze 7 tysięcy. Zamówiłem kolejną partię do nowej części. Jeśli dobrze pójdzie to pod koniec lutego przyszłego roku powinny być zrobione.
  5. Dziś na Msza o godz. 10 oraz 12 członkowie Stowarzyszenia „Posłowice” zbierają prace dzieci z konkursu „Bombka dla Bożej Dzieciny”.
  6. W przyszłą niedzielę przypada wigilia. Msze św. jak w niedzielę. O godz. 24.00 Msza św. zwana Pasterką. W pierwszy dzień świąt Msze św. o 24.00; 10.00 oraz 12.00. niektórzy pytają o post w tym dniu. Jest niedziela więc niekoniecznie trzeba zachowywać wigilijny post. Jednakże zalecam wam, by przez ten duchowy wysiłek jakim jest zachowanie postu w tym dniu przygotować się na Boże Narodzenie.
  7. W zakrystii są do nabycia świece „Caritas” oraz opłatki na stół wigilijny.
  8. Kalendarz liturgiczny:
  9. Solenizantom tego tygodnia życzymy wszelkich łask oraz Bożego błogosławieństwa.
  10. Prasa katolicka „Niedziela” oraz „Trwajcie w miłości” do odebrania w zakrystii. Zapisy na prenumeratę na przyszły rok.