Ogłoszenia duszpasterskie III Niedzieli Adwentu – Gaudete (12 GRUDNIA 2021 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Ewa Daleszak, Ilona Malczewska, Edyta Malczewska, Barbara Bętkowska, Anna Głowacka.
  2. Praca: Dziękuje Bogdanowi Żarnowieckiemu za kruszywo pod kostkę na podjazd na plebani. Parafia otrzymała kruszywo za darmo – Bóg zapłać.
  3. Dziękuję Leszkowi Błaszczykowi za pomoc w odwiedzinach chorych.
  4. Dziękuję tym wszystkim, którzy wzięli udział w adwentowych rekolekcjach. W sposób szczególny dziękuję ks. dr. Szymonowi Górskiemu za wygłoszenie nauk rekolekcyjnych. Bóg zapłać.
  5. Dziękuję Stowarzyszeniu „Posłowice” za ufundowanie paczek dla dzieci i młodzieży na dzień św. Mikołaja. Bóg zapłać.
  6. Powoli przygotowujemy się do świąt bożego Narodzenia. Kolejka sprzątają na święta jest podwójna, proszę pamiętać o choinkach do kościoła i szopki.
  7. Wyjątkowo dziś radni z Modrzewia Anna Szyszka i Tadeusz Lutwin przejdą z opłatkami po tej części Modrzenia, po której chodzą za składką. Gdyby kogoś nie było w domu proszę się nie niepokoić – radni odwiedzą rodzinę w ciągu tygodnia.
  8. W czwartek spotkanie z kandydatami do bierzmowania – grupa św. Izydora o godz. 18.30.
  9. W piątek Msza św. o uzdrowienie o godz. 19.00.
  10. Radni w niedzielę 19 grudnia br. przejdą z opłatkami po rodzinach naszej parafii. W środę odbyło się spotkanie Rady Parafialnej i Ekonomicznej. Po dyskusji została podjęta decyzja, że ofiara z opłatków i składka na remont świątyni z ostatnich dwóch miesięcy zostanie przeznaczona na spłatę ławek.
  11. W przyszłą niedzielę członkowie Stowarzyszenia „Posłowice” po Mszach o godz. 10.00 i 12.00 będą zbierać zgłoszenia do konkursu „Bombka dla bożej Dzieciny”.
  12. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – wspomnienie św. Łucji; wtorek – św. Jana od Krzyża.
  13. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.
  14. Prasa katolicka – „Niedziela” oraz „Miłujcie się” do odebrania w zakrystii. Można już zapisywać się na prenumeratę „Niedzieli” oraz „Miłujcie się” na przyszły rok.