Ogłoszenia duszpasterskie III Niedzieli Adwentu (13 grudnia 2020 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie III Niedzieli Adwentu  (13 grudnia 2020 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Iwona Posłowska, Małgorzata Sarnecka, Marcin Papież. Podwójna kolejka do sprzątania z racji świąt. Proszę pamiętać o choinkach do kościoła.
  2. Praca: Bogdan Sarnecki, Bogdan Słowiński.
  3. Dziś przypada niedziela zwana „Gaudete”.
  4. Spłata długu: 15 tysięcy.
  5. W przyszła niedzielę radni przejdą za comiesięczną zbiórką na remont świątyni.
  6. W środę odbyło się zebranie Rady Parafialnej i Ekonomicznej. Zostały omówione bieżące sprawy naszej wspólnoty, jak również te na przyszłość. Zakres prac w przyszłym roku to: dokończenie kostki przy kościele; przebudowa bramy kościelnej i na plebanii; położenie kamienia na schodach przy kościele; zrobienie odwodnienia przy plebanii – by nie zalewało salki św. Izydora; usunięcie krzewów z początku alejki – tak by zrobić miejsce na karawan czy też samochód do ślubu (by nie stały na ulicy) oraz zlikwidowanie stopnia na początku alejki poprzez wyzerowanie kostki do poziomu asfaltu.
  7. Moi drodzy pragnę podziękować tym wszystkim, którzy składają ofiary na rozbudowę a już teraz na remont świątyni. Bóg zapłać. Mamy jeszcze trochę do zrobienia, dlatego zbiórka na remont kościoła i inne prace w przyszłym roku będzie wyglądała następująco: została zmniejszona dotychczasowa ofiara (sporo prac zostało ukończone z błogosławieństwem Bożym); zbiórka w nowym roku od każdej rodziny będzie po 70 zł co dwa miesiące (miesiące parzyste). Jeśli ktoś chce składać dotychczasową to nie ma najmniejszych przeszkód.
  8. Opłatki będą rozprowadzane w kościele przez radnych po każdej Mszy św. w niedzielę. Wciągu tygodnia w zakrystii. Ofiara złożona z tej racji przeznaczona będzie na pulpit pod Ewangeliarz oraz do upiększenia ścian przy bocznych obrazach. Ofiarę składamy w podpisanej kopercie.
  9. Dziś i w przyszłą niedzielę dzieci, które biorą udział w konkursie „Bombka dla Bożej Dzieciny” mogą składać swoje prace, w kościele po Mszy św. o godz. 12.00.
  10. W kaplicy Matki Bożej Fatimskiej można składać produkty żywnościowe do walizki adwentowej dobroci, które następnie będą rozdzielone wśród potrzebujących rodzin.
  11. W zakrystii do nabycia świece adwentowe. Koszt świecy 7 złotych.
  12. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek św. Jana od Krzyża.
  13. Kolęda w tym roku będzie w innej formie niż dotychczas. Szczegóły podam w najbliższym czasie.
  14. Przypominam, że obowiązuje bezwzględny nakaz zakrywania ust i nosa. Liczba uczestników w naszym kościele na jednej Mszy św. to 35 osób. Pozostali mogą uczestniczyć na zewnątrz z zachowaniem dystansu.
  15. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.