Ogłoszenia duszpasterskie III Niedzieli Adwentu (11 grudnia 2022 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Joanna Stępień, Ewa Posłowska, Magdalena Gmyrek, Anna Biernacka. Z ofiarą dołączyły Marianna Posłowska, Halina Piłat, Halina Winiarska, Barbara Biernacka.
  3. Zapowiedzi przedślubne:
  4. Dziękuje ks. prof. Romanowi Kuligowskiemu za przeprowadzenie rekolekcji adwentowych w naszej wspólnocie parafialnej. Bóg zapłać.
  5. Dziękuję Stowarzyszeniu „Posłowice” za ufundowanie paczek dla dzieci i młodzieży na dzień św. Mikołaja. Bóg zapłać.
  6. Dziś przypada niedziela „Gaudete”, która ma nam uświadomić, że coraz bliżej jesteśmy świąt Bożego Narodzenia.
  7. Radni z rady parafialnej dziś przejdą z opłatkami na wigilijny stół w tej części Modrzewia, gdzie zbiórkę zbierają Anna Szyszka i Tadeusz Lutwin. Opłatki można także nabyć w zakrystii.
  8. W przyszłą niedzielę po Mszach św. o godz. 10 i 12 będą zbierane bombki na konkurs „Bombka dla Bożej Dzieciny”. Razem z bombką należy dostarczyć formularz zgłoszeniowy podpisany przez rodziców. Konkurs jest skierowany do dzieci młodszych (przedszkole i młodsze); klasy I-IV oraz V-VIII szkoły podstawowej. Wszystkie prace znajdą się na choinach, które będą ustawione przy żłóbku Bożonarodzeniowym. Jeśli któreś dziecko jeszcze chce wziąć udział to formularze zgłoszeniowe są przy gazetniku.
  9. Kalendarz Kościoła: wtorek – wspomnienie św. Łucji; środa – wspomnienie św. Jana od Krzyża.
  10. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.