Ogłoszenia duszpasterskie II Niedzieli Zwykłej (17 stycznia 2021 r.).

Ogłoszenia duszpasterskie II Niedzieli Zwykłej (17 stycznia 2021 r.).

Ogłoszenia duszpasterskie II Niedzieli Zwykłej (17 stycznia 2021 r.).

  1. Sprzątanie kościoła: Joanna Cieślak, Monika Tarłowska, Małgorzata Borcuch. Odśnieżali: Waldemar Borcuch, Paweł Borcuch, Sebastian Piotrowski. Z ofiarą dołączyli Krystyna Grzanka, Andrzej Tetelewski, Zofia Snochowska, Marianna Szymkiewicz.
  2. Praca: Adam Zawadzki.
  3. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z dziećmi, które przygotowują się do pierwszej komunii oraz z ich rodzicami.
  4. Rok Św. Józefa – każdego 19 miesiąca będziemy odmawiać litanię do św. Józefa za naszych ojców z prośbą o umocnienie w nich ojcostwa.
  5. Kolęda w tym tygodniu: poniedziałek Jandała Waldemar i Anna – Wojewódzki Tomasz i Marzena; wtorek Kopeć Krystyna – Galera Zofia; środa Karyś Wiesław i Dorota- Głogowski Grzegorz i Justyna; czwartek Skowron Tadeusz – Zawadzka Celina; piątek Błaszczyk Leszek i Zofia – Augustowski Jan i Halina; sobota – msza św. kolędowa o godz. 7.00 dla rodzin, które nie mogły być w wyznaczonym czasie. Jeśli w parafii jest rodzina, która się sprowadziła a nie mam jej w kartotece bardzo proszę by przyszła na kolędę w sobotę. Po Mszy św. będzie możliwość zapisania się do parafii. Przypominam, że przynależność do parafii wynika z ponad trzy miesięcznego zamieszkania na jej terytorium. Zameldowanie jest elementem drugorzędnym.
  6. Kolęda w tym roku będzie wygląda następująco: w czasie trwania kolędy każdego dnia będą wyznaczane rodziny (które w normalnych warunkach bym odwiedzał). Zaproszenie będzie do kościoła, w którym za te rodziny będzie sprawowana Msza św. o błogosławieństwo domu. Przedstawiciel domu przynosi z sobą wodę do pobłogosławienia. Z kościoła zabieramy obrazek kolędowy, na którym jest umieszczony schemat modlitwy, którą w domu po powrocie do domu prowadzi przedstawiciel rodziny. Zabieramy także do domu kredę, kadzidło i węgielek, który zapalamy w domu i okadzamy dom. Po odmówieniu modlitwy dom kropimy pobłogosławioną wodą w kościele. Przy zabieraniu obrazka kolędowego będzie można złożyć ofiarę kolędową czy też na kościół.
  7. Kalendarz liturgiczny: w czwartek wspomnienie św. Agnieszki.
  8. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.
  9. Prasa katolicka – „Niedziela” do odebrania w zakrystii.