Ogłoszenia duszpasterskie II Niedzieli Wielkiego Postu (13 marca 2022 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Renata Chatys, Dominika Łoboda, Adrian Łoboda, Katarzyna Soja, Natalia Soja.
  3. Dziękuję za ofiarę złożoną na pomoc dla mieszkańców Ukrainy. Zostało złożone 3500 zł. Bóg zapłać. Wszystkie pieniądze zostały przekazane na konto „Caritas”.
  4. „Caritas” naszej diecezji przygotowała kartony na paczki pomocowe dla Ukrainy. Kartony można pobrać u Tadeusza Lutwina, Andrzeja Słowińskiego lub na plebani. Przygotowaną paczkę dostarczamy na plebanię lub do wyżej wymienionych Rycerzy Kolumba a oni dostarczą do „Caritasu”.
  5. Dziękuję wspólnocie koła Koronkowego za przygotowanie i poprowadzenie godziny Świętej połączonej z Drogą Krzyżową. Bóg zapłać.
  6. Dziś spotkanie zespołu synodalnego o godz. 17.00 na salce św. Izydora.
  7. W czwartek spotkanie z kandydatami do bierzmowania – grupa bł. Karola Acutisa o godz. 18.00.
  8. W piątek msza św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 19.00. Droga Krzyżowa o godz. 18.30.
  9. W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale po Mszy św. o godz. 12.00.
  10. Codziennie po Mszy św. odmawiamy dziesiątek różańca w intencji pokoju na Ukrainie.
  11. Od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu rozpoczęły się przygotowania do III Diecezjalnego Kongresu Eucharystycznego w naszej diecezji. Świętowanie Kongresowe rozpoczynamy w Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, dnia 9 czerwca 2022 r. Głównym świętem Kongresu Eucharystycznego będzie Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa Chrystusa, jako „Statio Orbis” w Bazylice Katedralnej i w naszych parafiach z uroczystą Eucharystią i procesją Bożego Ciała, szczególnie pięknie przygotowaną. Zakończenie Oktawy niech będzie także uroczyste. Dopełnieniem Kongresu będzie Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa. We wspomnienie Niepokalanego Serca NMP złożyć możemy w Jej Niepokalanym Sercu zakończony Kongres Eucharystyczny.
  12. Informacja – nie działa domofon. Proszę dzwonić na numer parafialny jeśli ktoś chce załatwić sprawę duszpasterską.
  13. Kalendarz liturgiczny: sobota – uroczystość św. Józefa Oblubieńca.
  14. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.