Ogłoszenia duszpasterskie II Niedzieli Adwentu (06 grudnia 2020 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Piłat Aneta, Błaszczyk Agnieszka, Sobieraj Zofia, Łoboda Urszula.
  2. Praca: Bogdan Sarnecki, Bogdan Słowiński, Andrzej Słowiński. Zostało założone oświetlenie parkingu.
  3. Bóg zapłać za ofiary złożone na remont kościoła.
  4. W naszej wspólnocie kończą się rekolekcje adwentowe, które przygotują nas na uroczystość Bożego Narodzenia. Prowadził je ks. Artur diecezjalny moderator Oazy, prefekt szkoły katolickiej. Składam mu serdeczne Bóg zapłać za wygłoszone nauki i wspólną modlitwę.
  5. Informacja w sprawie zamawianych Msz św. Na przyszły rok w zeszycie z intencjami zostało parę dniu wolnych w grudniu. W każdej chwili można zamówić Mszę św. na tzw. zbiorowej. Od Nowego Roku taka możliwość będzie w każdy piątek, a w trzecią środę na nowennie do MBNP za żywych. Jeśli chodzi o Msze zamawiane z racji pogrzebu (jest ich dużo) to w czasie pogrzebu jako pierwszą podaję Mszę św. od uczestników pogrzebu oraz termin jej odprawiania. Msza św. od uczestników pogrzebu nie musi być odprawiana w trzydziesty dzień po pogrzebie. Nie ma żadnego przepisu, który by o tym mówił. Pozostałe intencje zamówione na pogrzebie rozpisuję na wolne dni lub na Msze zbiorowe. Na wyraźne życzenie rodziny mogę wypisać terminy Mszy św. Ze względu na to, że jesteśmy małą wspólnota i znamy się między sobą, proponuje by intencje były zapisywane jedna na miesiąc – powód – mamy zamówione Msze za swoich zmarłych, a chcemy być na Mszy sąsiada. Także w ten sposób modlimy się za zmarłego dłużej.
  6. W środę na Mszy św. dzieci pierwszokomunijne otrzymają od swoich rodziców medalik.
  7. W środę po Mszy św. spotkanie Rady Parafialnej i Ekonomicznej.
  8. W sobotę po Mszy św. o godz. 07.00 spotkanie Apostolatu Maryjnego.
  9. Nasza parafia wraz ze Stowarzyszeniem „Posłowice” ogłaszają konkurs pt. „Bombka dla Bożej Dzieciny”. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku szkolnym, mieszkających na terenie naszej parafii. Prace wykonane przez dzieci będą ozdobą choinki stojącej w naszej świątyni. Fundatorem nagród jest Stowarzyszenie „Posłowice”. Ze względu na pandemię pracę będzie można dostarczyć do kościoła 13 i 20 grudnia po Mszy św. o godz. 12.00. warunkiem przyjęcia prac jest podpisanie i złożenie razem z bombką oświadczenia o przetwarzaniu danych osobowych (RODO) podpisanych przez rodziców. Regulamin konkursu jest wyłożony pod chórem.
  10. Tak jak w ubiegłych latach w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej będzie walizka adwentowej dobroci, do której można składać produkty żywnościowe, które następnie będą rozdzielone wśród rodzin potrzebujących naszej parafii.
  11. W zakrystii do nabycia są już świece adwentowe. Koszt świecy 7 złotych. Duża 15 zł.
  12. Kalendarz liturgiczny: we wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP; .
  13. Przypominam, że obowiązuje bezwzględny nakaz zakrywania ust i nosa. Liczba uczestników w naszym kościele na jednej Mszy św. to 35 osób. Pozostali mogą uczestniczyć na zewnątrz z zachowaniem dystansu.
  14. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.