Ogłoszenia duszpasterskie II Niedzieli Adwentu (05 GRUDNIA 2021 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Barbara Stefańska, Danuta Myca, Sylwia Myca, Paweł Posłowski, Michał Pędzik.
  2. Praca: Marii Treter dziękuje za wieńce adwentowe.
  3. Dziękuję wszystkim, którzy podjęli modlitewne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem w pierwszy piątek miesiąca. Cały czas w ciągu dnia odbywała się adoracja przed Jezusem wystawionym w monstrancji.
  4. Dziś po Mszy św. o godz. 08.00 spotkanie Róż Różańcowych.
  5. Jak co roku parafia wraz ze Stowarzyszeniem „Posłowice” organizuje konkurs pt. „Bombka dla Bożej dzieciny”. Z kaplicy Matki bożej Fatimskiej można zabrać formularz zgłoszeniowy, który wraz z bombką należy oddać do 19 grudnia. Konkurs skierowany jest do młodszych dzieci oraz do uczniów szkoły podstawowej.
  6. Zapraszam dzieci i kandydatów do bierzmowania po Mszy św. na niespodziankę od św. Mikołaja.
  7. W środę zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00. dzieci pierwszokomunijne oraz ich rodziców. W tym dniu dzieci otrzymają swój medalik i zostaną zawierzone Matce Bożej. Po Mszy św. spotkanie z Radą Parafialną i Ekonomiczną.
  8. W czwartek spotkanie z bierzmowanymi – grupa św. Faustyny.
  9. W piątek rozpoczynamy nasze adwentowe rekolekcje: plan rekolekcji.
  10. W sobotę dzień spowiedzi: 07.30 do 09.00; popołudniu od 15.30 do 18.30. Kolejkę sprzątającą proszę o rozstawienie w piątek po wieczornej Mszy św. konfesjonałów.
  11. W sobotę odwiedziny chorych od godz. 10.00. Proszę o pojazd.
  12. Radni w niedzielę 19 grudnia br. przejdą z opłatkami po rodzinach naszej parafii.
  13. W kaplicy Matki Bożej Fatimskiej wystawiona jest adwentowa walizka dobroci, do której możemy składać produkty żywnościowa dla samotnych i potrzebujących rodzin w naszej parafii.
  14. Można cały czas nabywać świece „Caritas” – ofiara na potrzebujących. Mała świeca – minimum 5 zł; dużych już nie ma.
  15. Kalendarz liturgiczny: wtorek – św. Ambrożego; środa – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (w tym dniu od godz. 12 do 13 przypada godzina łaski).
  16. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.