Ogłoszenia duszpasterskie II Niedzieli Adwentu (04 grudnia 2022 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie II Niedzieli Adwentu (04 grudnia 2022 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie II Niedzieli Adwentu (04 grudnia 2022 r.)

 1. Sprzątanie kościoła: Ewa Piotrowska, Renata Dziubek, Jolanta Przybylska, Monika Karyś. Z ofiarą dołączyli Marianna Wróbel, Józef Wieczorek. Proszę pamiętać o odśnieżani, gdyby były opady śniegu. Poszukuje chętnego pana do odśnieżania (za opłatą).
 2. Praca: Mirosław Wiącek, Marcin Lutwin, Piotr Żarnowiecki, Bogdan Żarnowiecki.
 3. Zapowiedzi przedślubne:
 4. Po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Róż Różańcowych.
 5. Po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi i ich rodzicami. Dzieci mają uczestniczyć 10 razy w roratach, w tym dwa razy w porannych.
 6. Radni z rady parafialnej dziś przejdą z opłatkami na wigilijny stół (oprócz tej części Modrzewia, gdzie zbiórkę zbierają radni Anna Szyszka i Tadeusz Lutwin – za tydzień zbiórka). Ofiara z tej racji złożona będzie przeznaczona na spłatę długu za wykonane prace w naszej parafii. Mamy jeszcze dług w wysokości 20 tysięcy zł.
 7. Po każdej Mszy zapraszam dzieci po niespodziankę od św. Mikołaja.
 8. W piątek rozpoczynamy nasze adwentowe rekolekcje. Poprowadzi je ks. prof. Roman Kuligowski– wykładowca teologii moralnej w naszym seminarium duchownym. Plan rekolekcji można zabrać z pod gazetnika. Proszę zgłaszać chorych, których odwiedzi kapłan w sobotę od godz. 10.00 zaczynając od Leśniówki. Proszę o pojazd.
 9. Jak co roku parafia wraz ze Stowarzyszeniem „Posłowice” organizuje konkurs pt. „Bombka dla Bożej dzieciny”. Dziś po każdej Mszy będzie można zabrać formularz zgłoszeniowy, który wraz z bombką należy oddać do 18 grudnia. Konkurs jest skierowany do; młodszych dzieci – przedszkole; dla klas I-IV oraz V-VIII uczniów szkoły podstawowej.
 10. Każdego roku w czasie adwentu organizujemy „Walizkę dobroci” dla potrzebujących. W tym roku chciałbym byśmy złożyli ofiarę pieniężną do puszki, którą przeznaczymy na zakup agregatu prądotwórczego do parafii na Ukrainie.
 11. Można jeszcze nabywać świece „Caritas”. Cel tej akcji jest niezmienny – wsparcie dzieci z rodzin ubogich poprzez dożywianie, pomoc w nauce, organizację wypoczynku letniego. Cena za świecę: mała 8 zł; duża 18 zł.
 12. Kalendarz Kościoła: środa – św. Ambrożego; czwartek – uroczystość Niepokalanego poczęcia NMP (w tym dniu miedzy godz. 12.00-13.00 przypada godzina łaski).
 13. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.
 14. Prasa katolicka – „Niedziela” do odebrania w zakrystii.