Ogłoszenia duszpasterskie I Niedzieli Wielkiego Postu (06 marca 2022 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Błaszczyk Zofia, Lis Anna, Sobieraj Zofia. Z ofiarą dołączyła Łojowska Magdalena.
  3. Dziękuję za ofiarę złożoną na prace związane z remontem świątyni.
  4. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w akcję pomocy mieszkańcom Ukrainy. Wszystkie dary zostaną rozdysponowane do punktów wskazanych przez „Caritas”. Część została zawieziona do hotelu na ul. Urzędniczą. Pozostałe rzeczy do magazynów „Caritas”. Dziękuję Rycerzom Kolumba za dyżury na salce i pracę związaną z segregowaniem darów. Dziękuję również parafiankom, które segregowały dary. Bóg zapłać.
  5. Do tej pory zostało złożone na pomoc 2800 zł. Bóg zapłać. Dziś także do koszyczka w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej można składać ofiarę.
  6. „Caritas” naszej diecezji przygotowała spis rzeczy, z których można zrobić paczkę pomocową dla Ukrainy. Od połowy tygodnia będą kartony na salce św. Izydora, do których będziemy wkładać produkty na paczkę i „Caritas” będzie je zabierał. Można też wziąć karton i kartkę co należy kupić i samemu przygotować paczkę i przywieźć ją na salkę św. Izydora. Spis jakie rzeczy do paczki należy kupić w gazetniku.
  7. Związku z konfliktem na Ukrainie każdego dnia po Mszy św. będziemy odmawiać dziesiątek różańca w intencji pokoju. Módlmy się do Maryi by uprosiła pokój dla świata. Zachęcam także do podjęcia indywidualnej modlitwy w postaci nowenny pompejańskiej. Informacje na temat tej modlitwy różańcowej można zabrać z gazetnika.
  8. W środę spotkanie z kandydatami do bierzmowania – grupa św. Faustyny.
  9. W piątek „Godzina Święta” zostanie połączona z Drogą Krzyżową. Całość modlitwy będzie o godz. 20.00. Nie będzie Drogi Krzyżowej o 17.30. Zapraszam wraz z Kołem Koronkowym na godz. 20.00. Przypominam, że dzieci pierwszokomunijne oraz kandydaci do bierzmowania w ramach swojego przygotowania do przyjęcia sakramentu uczestniczą w Drodze Krzyżowej. W każdy drugi piątek miesiąca o godz. 20.00 będzie godzina święta prowadzona przez Koło koronkowe.
  10. W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale po Mszy św. o godz. 12.00.
  11. W przyszła niedzielę spotkanie zespołu synodalnego o godz. 17.00.
  12. Kalendarz liturgiczny:
  13. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.