Ogłoszenia duszpasterskie I Niedzieli Adwentu (29 listopada 2020 r.)

Ogłoszenia duszpasterskie I Niedzieli Adwentu

(29 listopada 2020 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Chmura Anna, Lis Anna, Szewczyk Kazimiera, Posłowski Robert.
  2. Praca: Bogdan Sarnecki.
  3. Dziś radni przejdą po comiesięcznej zbiórce na remont kościoła i spłatę długu. Proszę o zachowanie rygorów sanitarnych.
  4. Gościmy dziś ks. Artura Płazińskiego – diecezjalnego moderatora ruchu oazowego oraz prefekta szkoły katolickiej, który głosi do nas kazanie, a małżeństwo z Domowego Kościoła złoży świadectwo na temat tej wspólnoty. Pragnąłbym by Domowy Kościół powstał w naszej parafii. Po Mszy św. o godz. 12.00 dla tych, którzy chcieliby bliżej poznać specyfikę Domowego Kościoła będzie spotkanie.
  5. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie dzieci pierwszokomunijnych oraz ich rodziców.
  6. Rozpoczynamy liturgiczny okres adwentu. Jest to jednocześnie początek roku liturgicznego. Roraty będą o godz. 07.00 (wtorek, czwartek, sobota) oraz o 18.00 (poniedziałek, środa, piątek).
  7. Od 4 do 6 grudnia będą w naszej wspólnocie rekolekcje adwentowe, które przygotują nas na uroczystość Bożego Narodzenia. Będzie je prowadził ks. Artur – obecny wśród nas. Porządek rekolekcji można zabrać spod chóru. Z racji rekolekcji i przypadającej spowiedzi pierwszopiątkowej serdecznie proszę, aby na tę spowiedź przyszły wszystkie dzieci na godz. 15.30, a o 16.00 będzie Msza św. Pozostali będą korzystać ze spowiedzi w sobotę.
  8. W niedzielę po Mszy św. spotkanie Róż Różańcowych.
  9. Można zapisywać chorych w zakrystii. Natomiast nie będzie odwiedzin chorych, Od ojca rekolekcjonisty otrzymają obrazek z rekolekcyjnym błogosławieństwem. Chodzi oczywiście o bezpieczeństwo chorych.
  10. Nasza parafia wraz ze Stowarzyszeniem „Posłowice” ogłaszają konkurs pt. „Bombka dla Bożej Dzieciny”. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku szkolnym, mieszkających na terenie naszej parafii. Prace wykonane przez dzieci będą ozdobą choinki stojącej w naszej świątyni. Fundatorem nagród jest Stowarzyszenie „Posłowice”. Ze względu na pandemię pracę będzie można dostarczyć do kościoła 13 i 20 grudnia po Mszy św. o godz. 12.00. warunkiem przyjęcia prac jest podpisanie i złożenie razem z bombką oświadczenia o przetwarzaniu danych osobowych (RODO) podpisanych przez rodziców. Regulamin konkursu jest wyłożony pod chórem.
  11. Tak jak w ubiegłych latach w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej będzie walizka adwentowej dobroci, do której można składać produkty żywnościowe, które następnie będą rozdzielone wśród rodzin potrzebujących naszej parafii.
  12. W zakrystii do nabycia są już świece adwentowe. Koszt świecy 7 złotych. Duża 15 zł.
  13. Kalendarz liturgiczny: w czwartek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.
  14. Przypominam, że obowiązuje bezwzględny nakaz zakrywania ust i nosa. Liczba uczestników w naszym kościele na jednej Mszy św. to 35 osób. Pozostali mogą uczestniczyć na zewnątrz z zachowaniem dystansu.
  15. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.