Ogłoszenia duszpasterskie I Niedzieli Adwentu (28 LISTOPADA 2021 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Małgorzata Janaszek, Jolanta Pędzik, Ewelina Guzy, Marek Wrona. Z ofiara dołączyły Danuta Żuchowska, Genowefa Jamróz.
  3. Składam serdeczne podziękowanie dla Stowarzyszenia „Posłowice” za piknik dla ministrantów i ich rodziców. Piknik w całości został sfinansowany przez Stowarzyszenie. Doceńmy działalność naszego Stowarzyszenia, które zawsze służy pomocą organizacyjną i finansową.
  4. Rozpoczęliśmy okres Adwentu, który jest początkiem roku liturgicznego. Jest to czas oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa w bożym Narodzeniu oraz ma nam przypominać o powtórnym przyjściu Pana Jezusa na końcu czasów. Codziennie roraty – poranne o 06.30 we wtorek, czwartek, sobotę; wieczorne o 18.00 w poniedziałek, środę i piątek. Dzieci oraz kandydatów do bierzmowania zapraszam na roraty – 12 razy.
  5. Od nowego roku liturgicznego w pierwszy piątek miesiąca będzie całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy ją Mszą św. o godz. 07.00 (w ten piątek o 6.30), następnie indywidualna adoracja; potem Msza o 18.00; po wieczornej Mszy adoracja do godz. 22.00 i zakończenie błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Przebieg adoracji będzie taki, że każdy będzie mógł się wpisać na listę i podjąć półgodzinną adorację Najświętszego Sakramentu. Takie małe zobowiązanie by na pewno być na adoracji w czasie przez siebie ustalonym.
  6. Jak co roku będzie wystawiona adwentowa walizka dobroci, do której będziemy mogli złożyć produkty żywnościowa dla samotnych i potrzebujących rodzin w naszej parafii.
  7. W poniedziałek do pracowni witraży zostaną zabrane pozostałe okna z nowej części, by zamontować witraże.
  8. W czwartek spotkanie z kandydatami do bierzmowania o godz. 18.30 – grupa bł. Karola Acutisa.
  9. W piątek pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 6.30 oraz o 18.00. Spowiedź od godz. 17.30.
  10. W sobotę po Mszy św. spotkanie Apostolatu Maryjnego.
  11. W niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Róż Różańcowych.
  12. W przyszłą niedzielę zapraszam kandydatów do bierzmowania po Mszy św. na niespodziankę od św. Mikołaja, a dzieci na Mszę o 12.00 po której również otrzymają niespodziankę od św. Mikołaja.
  13. Jak co roku parafia wraz ze Stowarzyszeniem „Posłowice” organizuje konkurs pt. „Bombka dla Bożej dzieciny”. Członkowie Stowarzyszenia będą po każdej Mszy rozdawać formularz zgłoszeniowy, który wraz z bombką należy oddać do 19 grudnia. Konkurs jest skierowany do młodszych dzieci oraz do uczniów szkoły podstawowej.
  14. W dniach 10-12 grudnia br. odbędą się w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. dr Szymon Górski – prefekt naszego seminarium duchownego i jego wykładowca.
  15. Radni w niedzielę 19 grudnia br. przejdą z opłatkami po rodzinach naszej parafii.
  16. Można cały czas nabywać świece „Caritas” – ofiara na potrzebujących. Mała świeca – minimum 5 zł; dużych już nie ma.
  17. Kalendarz liturgiczny: wtorek – świętego św. Andrzeja Apostoła; piątek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.
  18. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.