Ogłoszenia duszpasterskie I Niedzieli Adwentu (03 grudnia 2023 r.)

1. Sprzątanie kościoła: Anna Głowacka, Ilona Malczewska, Edyta Malczewska, Katarzyna Stąpór. Odśnieżali: Zdzisław Stąpór, Mieczysław Kapusta, Maksymilian Malczewski, Mariusz Daleszak, Piotr Daleszak, Krzysztof Bętkowski, Piotr Bętkowski, Jakub Malczewski.
  2. Praca: Mirosław Wiącek; Marcin Lutwin.
  3. Dziś po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie Róż Różańcowych.
  4. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy adwent, który jest czasem przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Codziennie Msza św. o Matce Bożej zwaną roratami. Rano o 06.30, wieczorem o 18.00. Rekolekcje adwentowe w dniach 15-17 grudnia. Nauki rekolekcyjne poprowadzi ks. dr Bartłomiej Pieron – notariusz Sądu Biskupiego w Kielcach. Więcej szczegółów podam za tydzień.
  5. W piątek przypada Godzina Miłosierdzia. Msza św. o godz. 18.00 a po niej Godzina Miłosierdzia, na którą serdecznie zapraszam. Na Mszy św. o godz. 18.00 będzie poświecenie medalików i rodzice dzieci pierwszokomunijnych na szyje swoich dzieci nałożą medaliki. W tym dniu obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W godz. Od 12.00 do 13.00 przypada Godzina Łaski.
  6. W przyszłą niedzielę radni będą roznosić opłatki wigilijne. Przypominam, że opłatki otrzymujemy w gratisie, natomiast radni zbiorą ofiarę na ławki do kościoła.
  7. Parafia wraz ze Stowarzyszeniem „Posłowice” organizuje konkurs pt. „Bombka dla Bożej Dzieciny”. Regulamin konkursu oraz karty zgłoszeniowe są dostępne przy gazetniku. Prace dzieci oddają do 17 grudnia.
  8. Można nabywać świece „Caritas”. Dochód ze świec przeznaczony jest na pomoc potrzebującym. Minimalna cena małej świecy to 10 zł; dużej 20 zł. Pamiętajmy, że całość uzyskanej kwoty ze świec przeznaczona jest dla potrzebujących.
  9. Kalendarz liturgiczny: czwartek – wspomnienie św. Ambrożego; piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
  10. Solenizantom tego tygodnia życzymy wszelkich łask oraz Bożego błogosławieństwa.
  11. Prasa katolicka „Niedziela” do odebrania w zakrystii.